לרגל עשור למותה הטרגי של איימי ווינהאוס, ביום שישי האחרון שודר ב-BBC סרט הדוקו Reclaiming Amy, שנעשה בשיתוף משפחתה הקרובה של הזמרת שמתה ממנת יתר ב-2011. לפי הדיווחים הראשונים שהגיעו, אחד מהרגעים המרסקים ביותר בסרט היה כשאמה של איימי, ג'ניס, הייתה צריכה לזהות את גופתה.

"זה היה היום הקשה ביותר בחיים שלי", סיפר ריצ'רד קולינס בעלה של ג'ניס היום, "לספר לג'ניס שאיימי איננה יותר. היא פשוט עמדה שם ולא האמינה. הוא המשיך וסיפר שאביה של איימי, מיץ' ווינהאוס בדיוק חזר מארה"ב וישר מיהר אליהם כשהוא שמע את החדשות: "מיץ' הגיע, ג'ן קמה והם התחבקו. הם בכו ביחד".

קולינס כנראה לא הרגיש בנוח באותה סיטואציה מכיוון שהוא בן זוגה הנוכחי של ג'ניס, אבל הוא סיפר שלאחר מכן "מיץ' ניגש אליי והדבר הראשון שהוא אמר לי, ואני אהיה אסיר תודה על כך לכל החיים, הוא אמר לי 'אתה יודע שהיא אהבה אותך'".

איימי ווינהאוס ואמה (צילום: Peter Macdiarmid / Staff)
כשאמה של איימי ווינהאוס נאלצה לזהות את גופת בתה | צילום: Peter Macdiarmid / Staff

"ביום שני הלכנו למשרד חוקרי המוות וראינו את איימי", המשיך קולינס. "למזלנו היא הייתה מאחורי זכוכית. אם היא לא הייתה שם מיץ' כנראה היה זורק את עצמו על המיטה, הוא היה עושה את זה. הוא היה מאוד מבולבל".

"זה הסיוט החמור ביותר שיכול להיות", הודתה ג'ניס, "שמישהו צריך לזהות את גופת הילד שלו. שם הכל הפך להיות לסוריאליסטי". ריצ'רד סיפר שגם ג'ניס הייתה מבולבלת באותה נקודה: "היא הסתכלה עליה, והתינוקת שלה שכבה שם, והיא פשוט אמרה 'קומי, קומי, קומי'".

"זה היה נראה כאילו היא ישנה", סיפרה ג'ניס. "זה היה נראה כאילו איימי ישנה במיטה כשהיא צריכה לקום ולהתארגן לבית הספר. זה הרגיש אותו הדבר, שהיא פשוט שוכבת שם. מחריד".

לפני כמה חודשים אמה, שסובלת ממחלה שפוגעת לה בזיכרון, הסבירה שזה מה שגרם לה לרצות ליצור את סרט הדוקו על בתה שמתה בטרם עת. "אני מרגישה שהעולם לא יודע את האמת על איימי", היא שיתפה, "אני מצפה מאוד לזה שאוכל להציע מבט עמוק לתוך איימי האמיתית".