לאחר שחשף שהוציאה 500 אלף פאונד על כמויות אדירות של סמים לפני מותה, חברה הטוב של איימי ווינהאוס, טיילר ג'יימס, חשף השבוע פרטים נוספים על חייה של הכוכבת שמתה ממנת יתר בשנת 2011.

במסגרת קידום ספרו החדש, ג'יימס התראיין לסאן הבריטי וחשף שחברתו הטובה כמעט ומתה שנתיים לפני מנת התר שקיפחה את חייה - אבל חברתה והשחקנית הבריטית שרידן סמית' הצילה את חייה.

לפי ג'יימס, סמית' מצאה את ווינהאוס מפרפרת בין חיים למוות לאחר ששתתה בקבוק שלם של סירופ שהכיל פרצטמול (סוג של משכך כאבים). בסאן ציינו שווינהאוס אושפזה כמה פעמים בבית החולים לפני מותה - אבל זו הייתה הפעם היחידה שהגיעה לטיפול נמרץ והיה חשש ממשי ללייה לאחר ששילבה ככל הנראה כמויות גדולות של סמים ואלכוהול.

"שרידן הצילה את החיים של איימי שנתיים לפני שהיא מתה", סיפר ג'יימס. "היא הייתה מלאך שתמיד עשה את הטוב ביותר עבור איימי. היא הייתה מתה כבר שנים לפני כן אם לא שרידן. אני תמיד אהיה אסיר תודה כלפיה כי היא נתנה לי זמן נוסף איתה".

בהמשך חשף ג'יימס ששרידן התמודדה עם בעיות משלה וכנראה זה מה שהוביל לקשר הקרוב בינה לבין איימי: "שרידן הייתה חברה מדהימה כלפייאיימי - ואיימי כלפיה. לשתיהן היו שדים ובעיות נפשיות שהן נאלצו להתמודד איתן והן עזרו אחת לשניה להתגבר עליהן. היא הייתה חברת אמת".

כאמור, לפני כשבוע חברה הטוב של ווינהאוס סיפר על הווידוי האישי שלה בפניו ברגע של פיכחות: "הוצאתי בסביבות ה-500 אלף על סמים", חשפה ווינהאוס בפני חברה. "זה עסק של שודדים. יכולתי לקנות בית, יכולתי לקנות לך בית".