סוף לסאגה? BTS ככל הנראה לא יוכלו לוותר על שירות בצבא הדרום קוריאני, כך דווח בקוריאה טיימס. בשני האחרון הוצע חוק מטעם מחוקק ממפלגת האופוזיציה הדמוקרטית הראשית של קוריאה. במסגרתו, חברי להקות קיי פופ גדולות כמו BTS, יחליפו את שירותם הצבאי בשירות אחר, שיאפשר להם להמשיך את פעילותם המוזיקלית.

אתמול (רביעי) חלה תפנית כששר ההגנה של קוריאה טען שיהיה "קשה" למצוא ללהקת הבנים שירות חלופי לשירות הצבאי, כפי שהציע אותו מחוקק. נזכיר כי במקור, חברי הלהקה קיבלו אות הצטיינות מהממשל ב-2018. מקורביהם חשבו שאותו אות ייתן ל-BTS את הזכות לוותר על שנתיים של שירות חובה בצבא שחל על כל גבר בין הגילאים 18-28 בקוריאה. מאז, הם גם נהפכו לשגרירי יחסי הציבור של קוריאה ובשילוב של הסעיפים, צוותם חשב שיוכלו לקבל פטור משירות צבאי, כי הם תרמו את חלקם בדרכים אחרות.

היום כאמור שר ההגנה הקוריאני אמר כי BTS יצטרכו ככל הנראה לשרת בצבא כמו כולם, מאחר וישנם "היבטי הגינות במילוי שירות צבאי חובה". ההחלטה הזו התבצעה למרות שנערך משאל עם בקרב אזרחי קוריאה, ובו נשאלו האם לדעתם צריך לאפשר לכוכבי פופ לעשות שירות חלופי שאינו צבא, ו-60% מהאזרחים ענו שכן.

בנוסף, לחץ נוסף בסוגית הגיוס של הלהקה מגיע מכיוון מנהל כוח האדם הצבאי בדרום קוריאה, שאמר שצריך לטפל במהירות בבעיית הפטור משירות צבאי בקרב כוכבים, כי הוא חושש שאם הסוגיה לא תטופל, BTS יציפו עוד קריאות של אמנים שונים שירצו לוותר על הגיוס: "אותם אמנים עלולים לעורר תחושות של אפליה, אי התאמה וייאוש בקרב גברים, שכן ממלאים את חובותיהם הצבאיות", אמר.

נזכיר כי הצבא הקוריאני לוחץ על חברי להקת BTS להתגייס כבר כמעט קרוב לעשור, מהרגע שהתחילו את הקריירה שלהם. לפי אותו דיווח, התקרה האחרונה של ג'ין, חבר הלהקה, להתגייס, תהיה בדצמבר הקרוב, לפני שימלאו לו 30.  במאי האחרון שר התרבות, ספורט ותיירות של דרום קוריאה, אמר שלדעתו "זה בדיוק הזמן ליצור לדמויות פופ מוכרות וגדולות את הפלטפורמה הנכונה. הם אלה ששיפרו את המעמד הלאומי (של דרום קוריאה) בהתבסס על הכישרונות שלהם, כך יוכלו לתרום לה יותר". 

כזכור, קיים חוק גיוס חובה בדרום קוריאה שקובע: כל אזרח חייב לשרת בצבא במשך 21 חודשים עד גיל 28. בדיילי מייל ציינו בעבר שהלהקה כבר קיבלה דחייה מהצבא בזכות מעמדם הגלובלי, שמסתכם במכירות של מיליוני שירים, 44 מיליון עוקבים בטוויטר ו-62 מיליון עוקבים באינסטגרם. בדצמבר 2020 עבר חוק שמאפשר לחברי הלהקה לדחות את הגיוס שלהם עד גיל 30.

בדצמבר הקרוב כאמור חבר הלהקה ג'ין יחגוג שלושים ולפי החוק הוא אמור להזדכות על המיקרופון ולחתום על מדים ונשק. ומה לגבי שאר חברי להקת BTS? שוגה בן 29, ג'יי הופ בן 28, RM בן 27, ג'ימין בן 26, V בן 26, וג'אנגקוק בן 24.