אלישה קיז התארחה בסוף השבוע האחרון בחגיגות הג'ובילי - שבעים השנים לשלטונה של המלכה אליזבת', אבל היא כנראה תזכור את ההופעה כאירוע מעט מביך. קיז ביצעה מול המלכה וכל השושלת המלכותית מחרוזת להיטי עבר שלה, שכללה כמובן את הלהיט משנת 2009 Empire State Of Mind, שכתבה יחד עם ג'יי זי לכבוד ניו יורק, וגרמה לרבים לתהות: למה דווקא את השיר הזה?

"היא שרה על ניו יורק. בלונדון. היא לא יכולה לעשות את זה", הגיב מעריץ לתיעוד ההופעה שרצה ברשתות. "אפילו שאני אוהב את השיר על ניו יורק, אזכיר לך שאת בלונדון, בייבי", הוסיף אחר. "אני אוהבת את אלישה קיז והכל, אבל אם זה אמור להיות הדבר הכי טוב לבריטים, למה לשיר על ניו יורק באמצע לונדון?", ו"להזכיר לך איפה את נמצאת?", התעצבנו מעריצים אחרים.

קיז הצליחה להרגיז את המעריצים שלה בממלכה הבריטית אפילו עוד לפני שהחלה את הביצוע התמוה: "בלונדון אני מרגישה בבית. זה מזכיר לי את ניו יורק", אמרה כשהיא נמצאת כאמור באירוע שכל מטרתו היא הילולה ללונדון ולשושלת המלוכה הבריטית.

לא ברור אם מדובר באלתור של הרגע, אבל בהמשך הביצוע קיש שינתה את מילות השיר מניו יורק ללונדון. זה עדיין לא עזר לה לקבל את החמלה שחיפשה. בנוסף לאלישה, הופיעו אמש בארמון בקינגהאם גם קווין, דיאנה רוס ועוד.