כבר מהפריצה הגדולה שלה ב-2013 עם אלבומה הראשון "Yours Truly", שכלל ברובו שירי ארנ'בי שמזכירים את הסגנון המוזיקלי של מריה קארי, אריאנה גרנדה נאלצה להתמודד עם השוואות בלתי פוסקות לדיוה הגדולה. קו דימיון נוסף שבלט ביניהן היה סגנון השירה של ארי, שכמו מריה, הרבתה להשתמש בקולות גבוהים בשיריה. אותה השוואה מצד המעריצים ומבקרי המוזיקה הובילה למתיחות בין השתיים, ולפי מקורבים אפילו גרמה לגרנדה לעשות שינויים בצורת השירה שלה ולפנות לז'אנרים מוזיקליים חדשים.

אתמול נחשף קליפ מיוחד שצולם לכבוד מריה ומציין 25 שנה לשיר "All I Want For Christmas Is You" בקטע הווידאו ניתן לצפות בעשרות כוכבים שרים את להיט הכריסמס הגדול. להפתעת רבים מהמעריצים גרנדה לקחה חלק נכבד בפרויקט ובכך הוכיחה שאותו סכסוך, שזכה להתייחסות רבה מצד התקשורת, נשאר הרחק מאחור. באותו קליפ השתתפו בין היתר קים וקריס ג'נר, אנדי כהן, סיארה, דיפלו, היידי קלום, קייטי פרי, מילי בובי בראון, מיסי אליוט, סנופ דוג והתאומים של מריה - מונרו ומורוקאן.

במהלך העשור האחרון שתי הכוכבות התבטאו מספר פעמים אחת נגד השניה. מריה סיפרה בראיון שהיא "לא מכירה את אריאנה" (משפט שלרוב היא מייחסת לאויבות הגדולות שלה בתעשייה). מנגד, מקורבים לגרנדה הכריזו בפני כלי התקשורת שהזמרת הצעירה היא "מריה החדשה", דבר שעורר זעם בקרב מעריציה של קארי. סימן ראשון לסולחה בין השתיים ניתן בתחילת השנה, כשגרנדה שיתפה פוסט בו בירכה את מריה וכתבה: "יום הולדת שמח למלכה של הכל. אהבתי אותך אז, אוהבת אותך היום, אוהב אותך מחר".

עוד לפני שהוציאה את אלבום הבכורה, אריאנה סיפרה שמריה היא אחת ההשראות הגדולות שלה. בעמוד היוטיוב הפופולרי שניהלה לפני הפריצה הבינלאומית, היא שיתפה מספר קאברים לקלאסיקות הגדולות של קארי, ביניהם גרסת כיסוי לשיר "Emotions", שצברה יותר מ-33 מיליון צפיות. בנוסף היא איזכרה בשיריה שמות של שירים של קארי. דוגמאות בולטות לכך אפשר למצוא בשיר "Too Close" (עם השורה "I've been thinking about you") ובלהיט "Into You" (עם השורה "Touch my body").