המועמדים הסופיים לטקס פרסי הגראמי 2021 הוכרזו בשלישי האחרון, ונראה שמאז תעשיית המוזיקה מסרבת להירגע. מאז ההצהרות של דה וויקנד וג'סטין ביבר נגד האקדמיה - אמנים רבים נוספים ערערו בפומבי על רשימת המועמדים. 

אחת מהם היא טייאנה טיילור, למשל, שלא אהבה את העובדה שלא הייתה אפילו לא אישה אחת ברשימת המועמדים לפרס אלבום הארנ'בי של השנה. הזמרת, שהתפרסמה בעבר בתור דוגמנית ורקדנית, צייצה בטוויטר: "עדיף שהייתם אומרים 'אלבום ארנ'בי גברי' כי כל מה שאני רואה זה ז*ן בקטגוריה הזו".

בעקבות הפוסט החריף, טיילור קיבלה חיזוקים (וגם ביקורות) על האמירה שלה, כשאחת ממעריצותיה הגיבה לה: "במיוחד שהנשים בארנ'בי (או נשים בכללי) סחבו את הז'אנר בשנה הזו. כאילו, למה זה כזה קשה להבנה?", כתבה המעריצה, וטיילור שיתפה את תגובתה וכתבה "נקודה".

תגובה נוספת שגרפה הרבה לייקים ושיתופים מחדש הייתה מצד מעריצה מאוכזבת נוספת: "זה פשוט לא מסתדר. נשים סחבו את ז'אנר הארנ'בי בשנתיים האחרונות. וגם איך Jhene יכולה להיות מועמדת לאלבום השנה, אבל לא לאלבום ארנ'בי השנה? זה ממש בולשיט. איפה קלאני, טינה, ויקטוריה מונה, קיאנה, וסאמר פאקינג וולקר?".

אבל עם כל הכבוד לטיילור (ובהחלט יש ממנו, ובשפע) היה אמן אחד שהגיב לאירוע הגראמי ויצר מיני רעידת אדמה כשהציע להקים ארגון חדש שיחליף את הקיים, ואנחנו מדברים על דרייק כמובן: "אני חושב שאנחנו צריכים להפסיק להיות בהלם בכל שנה מהניתוק בין מוזיקה בעלת השפעה לבין הפרסים הללו", כתב באינסטגרם מי שפך למכונת הלהיטים הגדולה ביותר בעשור האחרון.

דרייק טוען שהניתוק של הארגון גורם לכך שהטקס והפרסים מאבדים את הרלוונטיות שלהם: "אנחנו פשוט צריכים לקבל שמה שבעבר נחשב לפלטפורמה הגבוהה ביותר לקבלת הכרה אולי כבר לא משנה לאמנים שקיימים עכשיו ולאלה שיבואו בהמשך".

"זה כמו קרוב משפחה שאתם כל הזמן מצפים שיסתדר - אבל הוא לא יכול לשנות את מי שהוא", הוסיף דרייק, "לפני כמה ימים אמרתי שדה וויקנד זה באנקר באלבום או שיר השנה - וזו הנחה די סבירה - אבל זה אף פעם לא עובד ככה אצל חברי האקדמיה".

כזכור, דה וויקנד כיכב בכל מצעד אפשרי בשנה האחרונה עם האלבום המצליח שלו "After Hours", ולמרות שהבאנגר שלו "Blinding Lights", שבר כל שיא אפשרי - הזמר זכה להתעלמות גורפת מצד חברי האקדמיה, וככל הנראה דרייק ואמנים רבים אחרים ראו במקרה דה וויקנד את התסכול שחוו בעבר מול אנשי הטקס - ובמקרה של דרייק זה הוביל למה שיכול להפוך לצעד מהפכני של ממש בתעשיית המוזיקה.

לטענת הכוכב הקנדי, עכשיו זה "זמן מעולה" בשביל שמישהו ירים את הכפפה ויציע אלטרנטיבה לפרסי הגראמי: "משהו חדש שאנחנו יכולים לבנות יחד ולהוריש לדורות שיבואו אחרינו", כתב המגה סטאר הקנדי, למרות שעוד לא ברור אם דרייק מנסה להפעיל לחץ על הארגון בשביל חברו דה וויקנד או שהוא באמת מתכוון למה שהוא אומר. אנחנו בכל מקרה נמשיך לעקוב בציפייה לשינוי המיוחל.