בשנת 2012 העלתה מדונה את סיבוב ההופעות העולמי שלה "The MDNA Tour", אותו היא פתחה עם הופעת ענק באצטדיון רמת גן אליה הגיעו יותר מ-30 אלף מעריצים ישראלים.

חודשיים לאחר מכן היא ואנשי הצוות שלה נחתו ברוסיה, והעלו שם שתי הופעות: אחת במוסקבה והשנייה בסנט פטרסבורג.

במהלך הופעתה השנייה בבסנט פטרסבורג, החליטה מדונה לבקר את היחס המפלה של השלטונות ברוסיה כלפי הקהילה הלהט"בית, וכמובן שדבריה גררו תגובות חריפות מצד אזרחי רוסיה - תגובות שכללו בין היתר גם איומים על חייה.

בפוסט ששיתפה לאחרונה דרך חשבון הטוויטר שלה, סיפרה מלכת הפופ שבעקבות אותו נאום הוגש נגדה כתב תביעה על סך מיליון דולרים מצד הממשלה המקומית, תביעה ממנה היא בחרה להתעלם, וכמובן שכף רגלה לא דרכה מרוסיה מאז.

"נשאתי את הנאום הזה בהופעה שקיימתי בסנט פטרסבורג לפני שמונה שנים", סיפרה מדונה. " מיד לאחר מכן הוטל עליי קנס בסך מיליון דולר על ידי הממשלה בגין תמיכה בקהילה הגאה. קנס שכמובן עולם לא שילמתי", הוסיפה באותו הפוסט אליו היא צירפה האשטגים של סיסמאות כמו 'כוח לאנשים' ו-'חופש הביטוי', ובנוסף תייגה את שם האלבום שקידמה באותה תקופה - "MDNA".

כבר מתחילת דרכה המוזיקלית מדונה הביעה באופן גלוי את דעותיה בנושאים חברתיים ופוליטיים, דבר שסיבך אותה לא פעם עם גופים שונים, ובמשך השנים הפכה הכוכבת בת ה-61 הלאחת התומכות הבולטות בהענקת זכויות מלאות לחברי הקהילה הלהט"בית והופיעה בעשרות אירועים הקשורים לקהילה.