לאונרד כהן הופעה 13 (צילום: רועי ברקוביץ')
חולה על סופגניות עם וודקה. לאונרד כהן | צילום: רועי ברקוביץ'

מייקל ג'קסון ולאונרד כהן יזכו בפרסים עבור מפעל חיים בטקס ה"גראמי" הקרוב. הכוכב המת והמשורר המזדקן, שרק לאחרונה "ריגש" 50 אלף ישראלים באיצטדיון רמת-גן, יזכו לכבוד בטקס ה-52 של ה"גראמי", שיערך בלוס אנג'לס ב-31 בינואר, כך מדווח אתר ה"סאן".

מדובר, כמובן, באחד הכיבודים הגדולים ביותר בהם יכולה תעשיית המוזיקה האמריקנית לזכות אמן בימי חייו (או אחרי מותו).

לפרוטוקול: ג'קסון זכה מאז מותו כבר בארבעה פרסי מוזיקה, תרגיל שיווקי שגם עליו אפשר לספר לראפר שבידיעה הבאה.

טימבה פורש?

אין תמונה
טימבלנד, עטיפת האלבום החדש

מפיק-העל והראפר טימבלנד כנראה קלט שלפרוש מעסקי המוזיקה זה אחלה תרגיל שיווקי. לקראת צאת אלבומו החדש "Shock Value LP", סיפר טימבלנד לחדשות MTV כי אם האלבום יצליח ולו כשבריר מהצלחת אלבומו הקודם, שנחשב למוצלח, הוא יפרוש מהביזנס.

הסיבה, לדברי טימבה, היא שנמאס לו מהלחץ, מהפוליטיקה ומהאופן שבו תעשיית המוזיקה מתנהלת. ממש מסכן. את האלבום, אמר טימבה, הוא בכלל הקליט כאות מחווה למעריציו לפני הפרישה. באמת תודה לו.

כזכור, רק לפני כשבוע הודיעה לילי אלן על פרישה ממוזיקה על מנת לעסוק באופנה. האם זהו הטרנד החדש של כוכבים לקראת 2010?

ניל דאימונד בשיר החנוכה של אדם סנדלר

לסיום, חג חנוכה שמח גם אצל יהודי התפוצות. ניל דימונד, שם שהיה חם בערך בתקופת החשמונאים, הקליט גירסת כיסוי ל- "The Chanukah Song". וליהודים היתה אורה ושמחה (אה, לא, זה מחג אחר).

כזכור, את השיר חיבר ושר במקור אדם סנדלר כחלק מסדרת שירים משעשעים אותם כתב לילדים יהודים, שמרגישים מנודים בתקופת חנוכה החגים הנוצריים - חג המולד וראש השנה (כריסטמס וסילבסטר, למי שמתעקש להישאר פרובינציאלי). ולא, זאת לא בדיחה.

השיר המשעשע, עליו דווח באתר ה"רולינג סטון", כולל רשימה של יתרונות החג היהודי ובעיקר את שמותיהם של יהודים מוכרים נוספים, כדי שהילדים היהודים לא ירגישו שונים ועצובים בחג המולד. כנראה שבאמת יש ניסים בחג הזה אם ניל דימונד עושה קאברים לאדם סנדלר. חג שמח.