אדי ודר, פרל ג'אם (צילום: Samir Hussein, GettyImages IL)
" יש שם אנשים שמחפשים סיבות להרוג, להשתלט על אדמות שאינן שייכות להם. צאו משם לעזאזל!" | צילום: Samir Hussein, GettyImages IL

במשך שנים מנסים מעריצי להקת הגראנג' "פרל ג'אם" המקומיים, להביא את הלהקה להופעה בישראל ולא מצליחים. בשנה האחרונה התברר שאחת הסיבות לכך היא שהסולן אדי ודר מקורב למוזיקאי רוג'ר ווטרס, שפועל ללא לאות לשכנע אמנים מחו"ל שלא להגיע לארץ, ומנהל קמפיין נגד ישראל בכל האמצעים העומדים לרשותו. הדוגמה הכי טרייה היא הפנייה שלו לניל יאנג, שהופעתו כאן ביום חמישי הקרוב מוטלת ממילא בספק.

מעריצי "פרל ג'אם" הישראלים הגיבו בסרטון משעשע נגד ווטרס, אבל אמש התברר עד כמה רוג'ר ווטרס השפיע על אדי ודר, ועד כמה ודר לא ממש מבין לעומק את המצב בין עזה וישראל, או בכלל את פרטי הסכסוך בין ישראלים לפלסטינים.

עוד ב-mako מוזיקה:

אדי ודר הופיע אמש (שישי) עם להקתו "פרל ג'אם" בבריטניה, ותוך כדי ביצוע השיר "Daughter" התבטא בחריפות נגד ישראל. הוא נראה שתוי, ותוך כדי הנאום שלו המשיך לשתות מבקבוק יין, אבל זה לא מוריד מוחמרת הדברים שאמר:

(החל מ-4:10)

"מה לעזאזל?! מה לעזאזל?! יש כאן אנשים שנהנים משקט, יש לנו טכנולוגיה לתקשר אחד עם השני שלא היתה לנו קודם, שאנחנו מחזיקים אותה בידינו. ממש באותו הזמן המזויין, לא רחוק מכאן, אנשים מטילים פצצות אחד על השני. מה לעזאזל?! וזה קורה שוב ושוב ואתם לא רוצים במצב הזה. אבל אני נשבע באלוהים המזויין, יש שם אנשים שמחפשים סיבות להרוג! הם מחפשים לחצות גבולות ולהשתלט על אדמות שאינן שייכות להם. צאו משם לעזאזל?! זה כן העסק המזויין שלי!...

"תחיו את החיים, תגדלו ילדים, תאכלו, תיצרו, תעשו אמנות, תאזינו למוזיקה, תזדיינו, תעשו עוד תינוק, תעבדו, תעשו מה אתם רוצים, אבל תפסיקו את המלחמה הזאת, עכשיו! עכשיו! עכשיו! הם לא מקבלים את כספי המיסים שלנו בכדי לזרוק פצצות על ילדים! לא עוד! עכשיו!".

ואז מתחיל ודר לשיר את המנון הסיקסטיז המפורסם: "מלחמה?! למה היא טובה?! לשום דבר באופן אבסולוטי! בבקשה! תעשו שלום!".

המעריצים זועמים: "אתה לא מבין בשיט מה קורה כאן"

התגובות בקרב מעריצי "פרל ג'אם" בישראל מילאו הערב את הפייסבוק. שדרן הרדיו בן רד, מהתוכנית "נותן ברוק" בתחנת 88FM, שהוא ממייסדי הקבוצה שפעלה להבאת ודר ו"פרל ג'אם" לארץ, שלח הערב מכתב לאדי ודר, ופרסם את התרגום שלו לעברית. "אדי ודר, הפרצוף האמיתי שלך יצא החוצה סוף כל סוף. אתה מוזמן לא להגיע לכאן. אני אישית לא רוצה לראות אותך, ואני אמחק את הדף שקרא להביא אתכם לארץ, לא לפני שאציג את הפרצוף האמיתי שלך שם.

"צר לי על שאר חברי הלהקה שרצו להגיע לכאן והם אנשים טובים ומאוזנים הרבה יותר.. כמו האדון שלך רוג'ר ווטרס, אתה לא מבין בשיט מה קורה כאן, אבל יש לך את החוצפה והיוהרה לומר את מה שאתה אומר. כמה בקבוקי יין היית צריך לשתות כדי להוציא את הגועל נפש הזה מהפה שלך?".