קעקועים 2 - איימי ויינהאוס (צילום: רויטרס)
מסרבת לכתוב שירים שימצאו חן בעיני חברת התקליטים. איימי וויינהאוס | צילום: רויטרס

מפיק-העל מארק רונסון, שרק לפני כמה ימים דווח כי הוא עובד עם להקת דוראן דוראן על אלבומה החדש, הסכים לאחד כוחות עם בת טיפוחיו המפורסמת ביותר, איימי וויינהאוס. כזכור, דרכיהן המקצועיות של השניים נפרדו בריב גדול בשנה שעברה, אחרי שכשלו בניסיון להקליט שיר נושא ראוי לסרט ג'יימס בונד האחרון "קוונטום של נחמה". רונסון טען אז שוויינהאוס, שהייתה אז בעיצומם של ניסיונות גמילה כושלים מסמים, עדיין לא מסוגלת נפשית לחזור לפעילות מוזיקלית.

כמה חודשים מאוחר יותר הוזמן רונסון למסיבת יום הולדתה של הזמרת, ואף הסכים לתקלט באירוע, בניסיון לפייס בין השניים. בפועל, הזמרת לא הגיעה כלל למסיבה שנערכה לכבודה.

והנה, בסוף השבוע פורסם רשמית שמארק רונסון הסכים לעבוד עם וויינהאוס על אלבומה החדש בניסיון להציל את הקאמבק המתוכנן שלה. זאת לאחר שמנהלי חברת התקליטים של הזמרת דחו את השירים החדשים שכתבה במהלך חופשת החלמה ממושכת באי סנטה לוצ'יה בקריביים, בטענה שהם מדכאים ולא מסחריים מספיק.

"מארק מאמין שמצבה של איימי השתפר בהרבה"

וויינהאוס מסרבת לכתוב שירים חלופיים, ובניסיון לפתור את המשבר הועלה ההצעה להזעיק שוב לדגל את מארק רונסון שיעניק לשירים את מגע הקסם שיהפוך אותם נגישים יותר כמו שעשה באלבום רב המכר "Back to black".

מארק רונסון בזאפה 2 (צילום: אורית פניני)
זכרונות לא נעימים מהעבודה עם איימי. רונסון | צילום: אורית פניני

מקור מקורב למארק רונסון מוסר בתגובה: "למארק יש זיכרונות לא נעימים מהעבודה המשותפת עם איימי, והוא אכן טען בזמנו כי כל זמן שלא תשתלט על בעיית הסמים שלה לא יחזור לעבוד איתה. הוא מאמין שמצבה השתפר בהרבה, ולכן הביע הסכמה עקרונית להגיע לאולפן ההקלטות ולעזור לה בעבודה על כמה שירים חדשים".

טרם נקבע מועד להוצאת האלבום החדש, אך בחברת התקליטים של איימי וויינהאוס מאמינים כי ניתן עדיין להשלים את הפרויקט במהלך 2009 ולשחרר את האלבום המוכן לקראת חג המולד.