אדל מקבלת תואר אצולה (צילום: JOHN STILLWELL, GettyImages IL)
ניפחה את חשבון הבנק ב-50 אחוזים מבלי להוציא אף שיר. אדל שווה 45 מיליון ליש"ט | צילום: JOHN STILLWELL, GettyImages IL

להקת הבנים "וואן דיירקשן" היא העשירה ביותר בהיסטוריה של המוזיקה בבריטניה. חברי הלהקה הרוויחו רק בשנה האחרונה 75.5 מיליון דולר (יותר מ-260 מיליון שקלים). כל אחד מחמשת חברי הלהקה - הארי סטיילס, נייל הורן, ליאם פיין, זאין מאליק ולואי טומלינסון, הרוויח בשנה האחרונה כ-15 מיליון דולר (יותר מ-52 מיליון שקל), וכל אחד מהם "שווה" כיום לבדו כ-23.5 מיליון דולר (יותר מ-81 מליון שקל). ביחד נאמד שוויים המשותף של החמישה בכ-117.5 מיליון דולר (יותר מ-406 מיליון שקל).

עוד ב-mako מוזיקה:

הונם של חברי הלהקה מגיע ממכירות כרטיסים בסיבוב ההופעות העולמי שלהם, מכירות אלבומים (הם הוציאו שניים באותה השנה), די.וי.די, מרצ'נדייז, ספר, בושם וחסויות מסחריות. בשנת 2013 הופיעה "וואן דיירקשן" 136 הופעות ב-78 ערים ברחבי הגלובוס, לעיני מעט פחות ממיליון וחצי מעריצים, והכניסה בקופות כ-114 מיליון דולר (כ-394 מיליון שקל). הם נחשבים ללהקת הבנים שהרוויחה הכי הרבה כסף בקצב הכי מהיר בהיסטוריה.

בריטס 2014: וואן דיירקשן (צילום: Ian Gavan, GettyImages IL)
להקת הבנים הרווחית בכל הזמנים בבריטניה. "וואן דיירקשן" | צילום: Ian Gavan, GettyImages IL

סיימון קאוול, שהחתים את "וואן דיירקשן" בחברת התקליטים שלו ב-2010, כשפרצו מתוכנית הכשרונות שלו "אקס פקטור", "שווה" בעקבות ההצלחה שלהם כ-503 מיליון דולר (יותר מ-1.74 מיליארד שקלים), כך עולה מרשימת "המוזיקאים העשירים ביותר בבריטניה מתחת לגיל 30", שמפרסם העיתון "סאנדי טיימ'ס".

מעל חברי "וואן דיירקשן" נמצאים בדירוג "המוזיקאים הצעירים הכי עשירים" הזמרת אדל, המפיק האלקטרוני קלווין האריס והזמרת שריל קול. הנתונים מתייחסים לשנת 2013. אדל לא הוציאה שירים חדשים בשנה זו, אבל ניפחה את חשבון הבנק שלה ב-50 אחוזים, וכיום הונה נאמד בכ-75.5 מיליון דולר.

קלווין האריס, calvin harris (צילום: Lisa Maree Williams, GettyImages IL)
10 אלפים פאונד להופעה. קלווין האריס | צילום: Lisa Maree Williams, GettyImages IL

החבר היחסית חדש ברשימה, קלווין האריס (ששמו האמיתי הוא אדם ריצ'רד וויילס), גורף כ-10 אלפים ליש"ט להופעה ו"שווה" השנה 50 מיליון דולר. שריל קול, שחזרה ל"אקס פקטור" כשופטת, הרוויחה השנה 33.5 מיליון דולר. עוד בעשיריה הראשונה: ליאונה לואיס עם 23.5 מיליון דולר. מרקוס ממפורד, סולן להקת "ממפורד אנד סונז", הרוויח השנה כמעט 22 מיליון דולר יחד עם אשתו, השחקנית קארי מאליגן, כך חישב העיתון.

הרחק מעל הצעירים נמצאים העשירים הגדולים באמת - ותיקי תעשיית המוזיקה בבריטניה. את הרשימה מוביל האוקראיני לן בלווטניק שיושב בלונדון ורכש לפני שלוש שנים את תאגיד "וורנר מיוזיק גרופ". הונו מוערך ב-16 מיליארד דולר. אחריו קלייב קלדר ("זומבה גרופ") שמוערך ב-2.35 מיליארד דולר. הונו של מפיק מחזות-הזמר סר קמרון מקינטוש צמח השנה ב-293 מיליון דולר, מה שהפך אותו לראשונה למיארדר בפאונדים.

פול מקרטני, רינגו סטאר (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
מקום רביעי ומקום בטופ 20. פול מקרטני ורינגו סטאר | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

סר פול מקרטני ממשיך להיות רביעי ברשימה, עם 1.19 מיליארד דולר, ורווח של 50 מיליון דולר רק בשנה החולפת. לורד אנדרו לויד וובר חמישי עם 1.07 מיליארד דולר. ארבעת חברי להקת הרוק U2 במקום השישי עם 718 מיליון דולר ביחד. שביעי סיימון פולר, לשעבר שותפו של סיימון קאוול, עם 641 מיליון דולר. סיימון קאוול שמיני, ואלטון ג'ון עשירי עם 436 מיליון דולר.

מחוץ לעשיריה הראשונה נמצאים מיק ג'אגר סולן ה"רולינג סטונס", שמוערך ב-360 מיליון דולר "בלבד", וגיטריסט הלהקה קית' ריצ'ארדס שיש לו "רק" 335 מיליון דולר. פשוט רחמנות על שניהם. בעשרים הגדולים נמצאים גם סטינג, רינגו סטאר, אוליביה ודהני הריסון (אלמנתו ובנו של ג'ורג' הריסון) ודיוויד וויקטוריה בקהאם. רוג'ר ווטרס המאוס נמצא במקום ה-19 עם 269 מיליון דולר. שיהיה לו לתרופות.

טקס הבילבורד, U2 (צילום: Ethan Miller, GettyImages IL)
היכן שלרחובות אין שמות והם מלאים בכסף. U2 | צילום: Ethan Miller, GettyImages IL

מיק ג'אגר, הרולינג סטונז (צילום: Simone Joyner, GettyImages IL)
סימפטיה לבנקאי. מיק ג'אגר, הרולינג סטונז | צילום: Simone Joyner, GettyImages IL
קית' ריצ'ארדס, הרולינג סטונז סנדי (צילום: Larry Busacca, GettyImages IL)
סופר תיבות (מלאות במטבעות). קית' ריצ'ארדס, הרולינג סטונז | צילום: Larry Busacca, GettyImages IL
סטינג הופעה (צילום: Mark Metcalfe, GettyImages IL)
אברי צ'ק יו טייק. סטינג | צילום: Mark Metcalfe, GettyImages IL
אין תמונה
גולדן בריק רואוד. אלטון ג'ון
רוג'ר ווטרס (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
שיהיה לך לתרופות. רוג'ר ווטרס | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL