גאנס נ' רוזס - הופעה (צילום: אביחי לוי)
פרס לג'ינג'י. אקסל רוז בהופעה בפארק הירקון לפני שנתיים | צילום: אביחי לוי

בגיל 52 ואחרי 30 שנה ברוקנ'רול, הגיע אקסל רוז לשלב בקריירה שבו מתחילים לחלק לך פרסי מפעל חיים כאלה ואחרים. בסוף השבוע זה קרה לו בטקס פרסי ה"Golden God" של מגזין הרוק האמריקני "Revolver", שחובבי רוק באמריקה קוראים בשקיקה כמעט כמו את ה"רולינג סטון" המפורסם.

המגזין החליט להעניק לאקסל רוז פרס ל"מפעל חיים" ("Lifetime Achievement Award") בתחום הרוק, הקרוי על שמו של הסולן האגדי, רוני ג'יימס דיו המנוח. את הפרס קיבל אקסל מידיו של כוכב הקולנוע ניקולס קייג', שלא חסך בדברי שבח והלל על הסולן של גאנז נ' רוזס. כשרוז עלה לבמה הוא הצביע על קייג' והסביר בהומור אופייני: "שילמתי לו הרבה כדי שיגיד עלי את כל זה". רוז אף הודה לכל הצוות שמלווה את הלהקה לאורך השנים, וכמובן לקהל.

אקסל רוז מקבל את הפרס מניקולס קייג'

גאנז נ' רוזס נותנים הופעה עם דאף מק'קגיאן

ההמשך היה מגניב לא פחות כשגאנז נ' רוזס נתנו הופעה של כ-40 דקות מול הקהל השמח. בהרכב ניגן איתם הבסיסט המקורי של הלהקה, דאף מק'קגיאן, שהחליף בשבע ההופעות האחרונות של גאנז נ' רוזס את הבסיסט טומי סטינטון, אשר התאחד עם חבריו ללהקת "The Replacements" לסיבוב מיוחד.

בשל התנגשות התאריכים, קרא אקסל לדגל את דאף, שנענה בשמחה לחזור ולנגן עם חבריו משכבר הימים - רוז והקלידן דיזי ריד. יחד מדובר בשלושה מחברי ההרכב של גאנז נ' רוזס משיא ההצלחה בתחילת שנות ה-90' (עם האלבום הכפול "Use Your Illusion").

כיוון שגם איזי סטראדלין כבר ניגן בשנים האחרונות פה ושם עם אקסל רוז וחברי ההרכב הנוכחי, וכיוון שהמתופף מאט סורום הוא לא אחד שיעשה בעיות, נדמה שהמכשול העיקרי בדרך לאיחוד של ההרכב המיתולוגי של GN'R (לא כולל סטיבן אדלר, כמובן), היה ונותר הגיטריסט סלאש, שמלחמת האגוגים בינו לבין אקסל רוז רחוקה מלהסתיים. אבל בכלל לא בטוח שאקסל רוז רוצה לאחד את ההרכב ההוא, כנראה שטוב לו עם מי שמופיע ומקליט איתו כבר יותר מעשור, ולראייה הסירוב שלו להצטרף ל"היכל התהילה של הרוקנ'רול" ללא החברים שמנגנים איתו בהרכב הנוכחי.

עוד גאנז נ' רוזס ב-mako: