כשהוא רק בן 25, באד באני נחשב לאחד הכוכבים הגדולים של המוזיקה הלטינית. בשנים האחרונות הוא הוציא עשרות להיטים שכבשו את המצעדים ברחבי העולם ושיתף פעולה עם אמנים כמו קארדי בי, ג'יי באלווין, דרייק, אנריקה איגלסיאס, מאלומה וג'ניפר לופז. למרות שהוא נמצא כרגע בשיאו, הזמר הצעיר הודיע השבוע על פרישתו מהמוזיקה.

בפוסט שהעלה לחשבון האינסטגרם שלו, אחריו עוקבים כ-18 מיליון איש, באד באני סיפר שהמצב הבעייתי בפוארטו ריקו תחת שלטונו של המושל ריקרדו רוסלו גרם לו לבטל את כל התכניות הקרובות שלו, ביניהן הופעות ועבודות על אלבום חדש באולפן ההקלטות.

View this post on Instagram

El día de ayer me marcó para siempre. Nunca había sentido tanto orgullo en mi vida! Sin embargo, la lucha continua PUERTO RICO! NO NOS VAMOS A DEJAR!!! QUE SE QUITEN ELLOS!! NOSOTROS NUNCA!! VAMOS A CAMBIAR LA HISTORIA!!! AUNQUE ALGUNO DE LOS MISMOS NUESTRO NOS DEN LA ESPALDA!! NOSTROS SOMOS MÁS!! Y TENEMOS CORAJE Y CORAZÓN DE SOBRA!! SIGAN SALIENDO PA' LA CALLE!! YO NO ME VOY A CALLAR!! NO NOS PODEMOS DETENER!!! PUÑETAAA!! #RickyRenuncia #RickyRenuncia #RickyRenuncia #RickyRenuncia #RickyRenuncia #RickyRenuncia #RickyRenuncia

A post shared by BAD | BUNNY (@badbunnypr) on

בין היתר הוא כתב: "זה לא הזמן להתעסק במוזיקה. עליי לפרוש. נותרו לי עוד 4 הופעות והייתי אמור לטוס למיאמי כדי להקליט את האלבום, אבל אני מתכוון לעצור את הקריירה שלי. אין לי כרגע מקום בלב או בראש למוזיקה. אנחנו צריכים לצאת בכל יום לרחוב. אסור לנו להפנות את גבנו לאנשי פוארטו ריקו. הגיע הזמן שנתעורר".

המחאה ההמונית בפוארטו ריקו, שזכתה לכינוי "ריקי-ליקס", נפתחה לפני כשבועיים בעקבות חשיפת התכתבויות של מושל המדינה עם בכירים בממשלתו. אותן שיחות כללו אמירות שערורייתיות, וביניהן כמה התבטאויות הומופוביות שהופנו נגד הזמר ריקי מרטין. לאחרונה פורסם כי בעקבות הלחץ שהופעל עליו בימים האחרונים, ריקרדו הודיע שלא יתמודד בבחירות הבאות.