אין תמונה
בואו נפזר את מסך הערפל. Blur מתאחדים להופעה

מגפת האיחודים של הרכבים ולהקות מהעבר תוקפת את אומני בריטניה מכל התקופות והדורות. אלה לא רק להקות משנות ה 80 כמו "סימפל מיינדז" ו"אולטראווקס", וגם לא רק הקאמבק המתוקשר של לד זפלין. דיווחים אחרונים מהאי הבריטי מדברים על ,בלר" שיופיעו יחד, לראשונה זה תשע שנים, איחוד של ה"Faces" עם רוד סטיוארט, ושל "הצלליות" עם קליף ריצ'רד.

הפעם האחרונה בה עמדו דיימון אלברן, גרהאם קוקסון וחבריהם ל"בלר" יחד על במה היתה בשנת 2000 ברויאל פסטיבל. בשלישי ביולי 2009 זה יקרה שוב, הפעם בהייד פארק בלונדון. הלהקה, שהוקמה ב 1989, הוציאה שבעה אלבומים והציבה עשרה להיטים במקום הראשון בבריטניה. אלבומה האחרון יצא ב 2003.

רוד סטיוארט (צילום: Ethan Miller, GettyImages IL)
צביקה פיק השאיל לי את המעיל. רוד סטיוארט | צילום: Ethan Miller, GettyImages IL

33 שנה אחרי שלהקת ה"Faces" התפרקה, אישר לאחרונה רוד סטיוארט כי היא נמצאת כרגע בחדרי חזרות ומתאמנת יחדיו לקראת סיבוב הופעות שיצא לדרך שנה הבאה. באיחוד הקרוב, ישתתפו כל חברי הלהקה המקוריים מלבד הבסיסט רוני ליין שנפטר ב-1997. את מקומו בהרכב יתפוס Flea, נגן הבאס המוכשר של ה-"Red Hot Chili Peppers", שיהיה המחליף של ליין בסיבוב ההופעות.

ה"Faces" הוקמה ב 1969 מאיחוד של שרידי להקת ה"Small Faces" עם רוד סטיארט והגיטריסט רוני ווד (כיום ב"רולינג סטונז") שבאו מ"The Jeff Beck Group". בין השנים 1970 ל 1975 הוציאו ה"Faces" ארבעה אלבומי אולפן, מהם יצאו להיטים כמו ""Had Me a Real Good Time", "Stay with Me", "Cindy Incidentally" ו-"Pool Hall Richard". ב 1975 הצטרף רוני ווד ל"רולינג סטונז", וקרירת הסולו של רוד סטיוארט החלה לתפוס תאוצה, מה שהביא בסופו של דבר לפרוק הלהקה.

קליף ריצ'ארד (צילום: ShowBizIreland, GettyImages IL)
מקום ראשון בבריטניה, לפני הביטלס ואלביס. קליף ריצ'ארד | צילום: ShowBizIreland, GettyImages IL

סתיו 2009 יחזיר גם את קליף ריצ'ארד וה"צלליות" לסיבוב הופעות משותף, לראשונה מזה 20 שנה. הלהקה וסולנה המיתולוגי ייצאו לסיבוב בן 11 שיתחיל בספטמבר 2009 ויסתיים ב-17 באוקטובר במנצ'סטר.

ריצ'רד ו"הצלליות" התחילו להופיע ב-1959 וכבשו את המצעדים עם להיטים כמו "The "Young Ones", Living Doll", ו "Summer Holiday". בסקר שערך לפני מספר שנים ערוץ 4 הבריטי הוכתר קליף ריצ'רד בתואר כוכב הפופ האולטימטיבי של בריטניה, על מכירות של יותר מ 21 מיליון סינגלים, יותר מכל אמן אחר ב-50 השנים האחרונות, כולל הביטלס שהגיעו למקום השני ואלביס פרסלי שהגיע לשלישי.