הלצה או אמת? בימים האחרונים רץ ברשת ראיון שנערך, לכאורה, עם רינגו סטאר - בו הוא טוען (תזכורת: לכאורה) שפול מקרטני מת בתאונת דרכים ב-9 בנובמבר, 1966, בשיא תהילתה של הביטלס. "כשפול מת כולנו נכנסנו לפאניקה", נכתב, "לא ידענו מה לעשות, ובריאן אפשטיין, המנהל שלנו, הציע שניקח את בילי שירס כפיתרון זמני". בילי, או וויליאם שירס קמפבל, היה בחור צעיר שניצח בתחרות כפילים של פול מקרטני (כל זה קרה בעיצומה של ה"ביטלמניה", והמעריצות לא ידעו שובע). מעבר לדימיון החזותי המדהים, שירס דמה למקרטני גם באישיותו החיונית והחביבה, ואפילו התברר שהוא מוזיקאי לא רע בעצמו. "זה היה אמור להימשך רק שבוע או שניים, אבל הזמן עבר ונדמה היה שאף אחד לא שם לב, אז המשכנו להעמיד פנים. התברר שבילי הוא מוזיקאי טוב, והוא הופיע כמעט טוב יותר מפול עצמו. הבעיה היחידה היתה שהוא לא היה מסוגל להסתדר עם ג'ון, בשום אופן".

ביטלס 1967
הביטלס בינואר 1967 | צילום: Hulton Archive, GettyImages IL

בעוד שאמינות הדברים לא נבדקה, הטענות אינן נשמעות בפעם הראשונה, ולמעשה הן רק מחזקות את מה שהדוגלים בתיאוריית הקונספירציה הגדולה ביותר בתולדות הרוק אומרים כבר 45 שנה. הוכח בעבר שעקבותיו של אותו בילי שירס קמפבל נעלמו כלא היו אחרי התאריך בו פול מקרטני מת, לכאורה. לפי הקונספירציה, מקרטני מת אחרי ויכוח שהתנהל בזמן הקלטות של הביטלס, וכדי "לחסוך את האבל מן הציבור" הביטלס החליטו להחליף אותו ולקוות שאף אחד לא ישים לב. במהלך השנים הם פיזרו מסרים סמויים ביצירתם כדי להכין את העולם לבשורות המזעזעות – באלבום "Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band" הם הקימו להקה חדשה בראשות הדמות "בילי שירס", נשמע לכם מוכר?

אחרי פירוק הלהקה כל אחת מהחיפושיות הלכה לדרכה, והרגע הנכון לחשוף את האמת המוטלת בספק, לא הגיע מעולם. כך או כך, פול מקרטני 2.0 הוכיח את עצמו כמוזיקאי בחסד בפני עצמו, עם 24 אלבומים על שמו (עם להקת Wings ובלעדיה) שנעים בין רוק, פופ, מוזיקה קלאסית ואפילו אלקטרוניקה. האחרון שבהם יצא ב-2013, ובקרוב צפוי לצאת האלבום החדש של קניה ווסט שהקליט והפיק יחד איתו.

פול מקרטני ריהאנה קניה ווסט
פול מקרטני עם קניה ווסט וריהאנה. או שמא זה פול מקרטני 2.0? | צילום: Kevork Djansezian, GettyImages IL

מי שכן התייחס לסיפור הוא יואב קוטנר, שהיה אחד מהראשונים שטענו על מותו של מקרטני, כבר ב-1975. הוא דיבר על כך היום בתוכנית "הבוקר של קשת":