אפליקציית זיהוי השירים "שאזאם" הפכה לפופולרית במיוחד בקרב חובבי המוזיקה. כעת, לקראת סוף שנת 2014, ועם השקה משודרגת, מפרסמים מפעילי האפליקציה את נתוני הסיכום שלהם, מאז שהחלה לפעול אי שם בשנת 2002, עוד לפני כניסתם לפעילות של הסמארטפונים.

השיר שמספר הבקשות לזיהויו ב"שאזאם" מאז ומעולם הוא הגבוה ביותר, הוא "Wake Me Up" של אביצ'י ואלו בלאק, שרשם עד כה למעלה מ-19 מיליון בקשות לזיהוי. הגיוני עבור השיר שנחשב למבשר הגדול של חדירת ה-EDM ללב של אמריקה שוחרת הקאנטרי.

לא הרבה מאחוריו נמצא הלהיט "Blurred Lines" של רובין ת'יק יחד עם טי.איי ופארל וויליאמס, שרשם מעל ל-18 מיליון בקשות זיהוי. כנראה שהמאזינים רצו לדעת מי מחקה כל כך טוב את מרווין גיי המנוח.

אביצ'י (צילום: Alex Wessely)
נו, מי שר את השיר הזה, סו ווייק מי אפ? | צילום: Alex Wessely

במקום השלישי נמצא עוד להיט בינלאומי גדול, "Somebody That I Used to Know" של גוטייה וקימברה, עם מעל ל-16 מיליון בקשות זיהוי בשאזאם.

רביעי הוא מיודענו פסנג'ר ש-"Let Her Go" שלו רשם יותר מ-15 מיליון בקשות זיהוי. במקום החמישי "Rather Be" של קלין בנדיטס וג'ס גלין.

המהדורה החדשה של "שאזאם" מאפשרת למאה מיליון המשתמשים שלה בעולם מדי חודש, לעקוב בעצמם אחרי מספר הבקשות לזיהוי של כל שיר, ולזהות מי הם המועמדים להצטרף לצמרת רשימת החיפושים.

בתוך כך הכריזו מפעילי האפליקציה על "היכל תהילה" משלהם, "Shazam's Platinum Hall of Fame", אליו ייכנסו שירים עם למעלה מ-15 מיליון בקשות לזיהוי. האמנים שייכנסו למועדון האקסקלוסיבי יזכו בפרס מיוחד.

בנוסף יכולים המשתמשים לגשת דרך האפליקציה לרשימות ההשמעה שלהם בשירותי מוזיקה דוגמת "ספוטיפיי".

פסנג'ר בהופעה (צילום: אורית פניני)
אלאקזאם. פסנג'ר | צילום: אורית פניני