אלבומה האחרון של קייטי פרי ("Witness"), אותו היא הוציאה לפני כשלוש שנים, נחשב לאחת הנקודות היותר חלשות בקריירה של כוכבת הפופ המצליחה. האלבום מכר פחות ממיליון עותקים ברחבי העולם (נתון נמוך במיוחד ביחס לאלבומיה הקודמים), והסינגלים שיצאו ממנו לא זכו להצלחה רבה במצעדי הלהיטים.

על המשבר שאיתו היא התמודדה בעקבות האלבום, קייטי מספרת בסינגל החדש שלה "Smile", בו היא מארחת את הראפר פי דידי. השיר היה אמור לצאת בימים הקרובים, אך דלף לרשת קודם לכן, והשורות שמופיעות בו כבר הספיקו לעורר לא מעט רעש בקרב המעריצים.

בין השורות שעוסקות בתקופה בה קייטי ניסתה לקדם את "Witness", ניתן למצוא משפטים כמו "דחייה יכולה להיות הגנה מאלוהים, דרך קשה וארוכה להשיג גאולה", "הרגשתי כל כך מזויפת, שזאת לא אני, שזה לא הכי טוב שלי, הרגשתי שנכשלתי במבחן" ו"האגו-טריפ ההוא הציל לי את החיים".

בזמנו, רבים מהמעריצים טענו שבאמצעות "Witness" קייטי ניסתה להתרחק מהמיינסטרים ולזנוח את הסאונד הפופי שליווה אותה מרגע הפריצה שלה עם הלהיט "I Kissed a Girl", דרך אלבומיה המצליחים ביותר, "Teenage Dream" ו-"Prism", שנחשבים לשניים מאלבומי הפופ המצליחים ביותר של העשור האחרון.

קייטי נמצאת בשלבים מתקדמים של הריונה הראשון. אביה של התינוקת שאמורה להיוולד בקיץ הקרוב הוא השחקן אורלנדו בלום, איתו הזמרת מנהלת מערכת יחסים במשך יותר משנתיים. במקביל להכנות ללידה ולהקלטות עבור אלבומה הבא, קייטי מככבת בימים אלו כשופטת בתכנית הכישרונות הפופולרית 'אמריקן איידול'.

View this post on Instagram

Here I am in my last glampt prequarentina look March 12th in front of the Sydney Opera House - a world class venue that our next #AmericanIdol could be performing at in their future Follow their journey tonight before we FINALIZE our top 20 and start remote episodes NEXT WEEK! (Q: can I still wear sweats on episodes from home ) Chat with me on Facebook Live at 4:30p PT / 7:30p ET today before tuning in to #AmericanIdol tonight at 8/7c on @abcnetwork (might still be in sweats but I’ll bring @missnuggetperry ok?!)

A post shared by KATY PERRY (@katyperry) on