כוכבת הפופ והנשמה ביונסה נואלס שברה את הלב של אמריקה הלילה, כאשר דובר מטעם תזמורת חיל הנחתים שליוותה אותה בהשבעת הנשיא אובמה, חשף שכוכבת-העל האמריקנית לא באמת שרה את ההמנון האמריקני בטקס השבעת הנשיא ברק אובמה שנערך ביום שני. סרג'נט כריסן דובואה, דובר התזמורת, אמר שהביצוע המושלם להמנון "כוכבים ופסים" שהרטיט את הלבבות של אמריקה כולה, היה בעצם הקלטה שהקליטה ביונסה יום קודם לכן באולפן של תזמורת הנחתים, ושביונסה רק "עשתה עם השפתיים" ב"ליפ-סינק", או כמו שפעם קראו לזה אצלנו - "תזמורת בצורת".

למרות שבהמשך יצאה הודעה סותרת מטעם התזמורת, לפיה איש מנגניה לא היה במצב שיכול היה לדעת בוודאות אם ביונסה שרה באמת או לא - עכשיו כבר מאוחר מדי להכחיש, כיוון שכדור השלג באמריקה כבר החל להתגלגל. דובר מטעמה של ביונסה טרם אישר, הכחיש או הגיב לעניין, גם מכיוון הבית הלבן ואנשי אובמה טרם התקבלה תגובה רשמית, אבל בשעות האחרונות הגילוי של דובר התזמורת כבר מחולל סערה באמריקה.

זמרת ממלכתית

הדעות נעות בין "ביונסה עבדה על אמריקה" לבין "למה זה בעצם מפריע לנו שהיא לא שרה באמת". מחול השדים צפוי להימשך לפחות עד הסופרבול הקרוב, ב-3 בפברואר שביונבה אמורה לספק את מופע המחצית שלו ולארח בו את חברותיה להרכב הבנות "דסטיניז צ'יילד".

מקור התפרצות הרגשות הוא בציפיות הגבוהות. השילוב של שירת ההמנון האמריקני בטקס השבעת הנשיא, יחד עם ההופעה בסופרבול והיותה מקורבת מאוד למשפחת אובמה הפכו את ביונסה לדיווה אמריקנית ראשונה במעלה. אין ספק שבשנות שלטונו של הנשיא אובמה, ובמקביל לנסיקה בקריירה שלה, הפכה ביונסה לזמרת מס' 1 בארצות הברית, לאישיות ממלכתית ממש, וכל סטייה שלה מהתקן הרשמי המחמיר ומהעיקרון היושר שהאמריקנים כה אוהבים לכבד - מעורר עניין גדול וויכוח ציבורי סוער. נצפה להתפתחויות בנושא. כנראה שלשרית חדד זה לא היה קורה.