גראמי, ריהאנה (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
חושפת? אני?? ריהאנה מבלה בגראמי 2012 | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

טקס פרסי האקדמיה האמריקנית למוזיקה, ה"גראמי" ה-55 ("האוסקר של המוזיקה") יתקיים ב-12 בפברואר 2013 (יום ראשון הקרוב) ב"סטייפל סנטר" בלוס אנגל'ס, קליפורניה, ארה"ב ויועבר בשידור חי ברשת סי.בי.אס האמריקנית. רשימות המועמדים לפרסים מלאות בכוכבים נוצצים, ועל הבמה צפויים להופיע ריהאנה, ברונו מארס וסטינג - ביחד (!) וכן טיילור סוויפט, ג'סטין טימברלייק, אלישיה קיז, אלטון ג'ון יחד עם אד שרין, קלי קלארקסון, הבלאק קיז, ממפורד אנד סונז, פאן, פרנק אושן ועוד רבים וטובים. בין מגישי הפרסים יהיו ביונסה, ג'ניפר לופז, פרינס קרלי ריי ג'פסן וקייטי פרי.

עד כאן הכל מעולה (חוץ מהיעדרה של ליידי גאגא), אלא שרשת סי.בי.אס האמריקנית החליטה לא לקחת סיכונים, ודורשת מהאמנים המשתתפים שלא לחשוף על הבמה איברים מוצנעים ואברי מין, מחשש לשערוריה בנוסח הניפ-גייט של ג'נט ג'קסון בסופרבול. "אל תחשפו פטמות, חזה, ישבן ואברי מין", אומרים ברשת השידור הארצית לכוכבים, בהוראות מיוחדות שנשלחו לכל מי שאמור להופיע או להשתתף באירוע.

פינק בגראמי 2010 (צילום: VOSTOCK Photo, GettyImages IL)
"בלי חוטיני!". פינק בגראמי של 2010 - התמונה שצורפה לאי מייל של סי.בי.אס | צילום: VOSTOCK Photo, GettyImages IL

בסי.בי.אס מפרטים: "על פי המדיניות שלנו - ישבנים וחזה נשי חייבים להיות מכוסים לגמרי. תלבושת הכוללת חוטיני היא בעייתית. בבקשה הימנעו מלחשוף את הישבנים או קימורים תחתונים אחרים של הגוף. אנא ודאו שאיזור אברי המין שלכם מכוסה לגמרי, כדי שלא ייחשפו לעין קטעי עור עירומים", לשון ההודעה.

ההוראות מכוונות בעיקר למתלבשות מבין באי האירוע. כלולה בהן בקשה מפורשת שלא להגיע עם חולצות שקופות שחושפות חזה נשי ופטמות. כמו כן מדגישים ששמלות ערב עם מחשוף צידי בעייתיות אף הן: "מחשופי צד או מחשופים תחתונים של השדיים בעייתיים גם הם". בהבלטה מיוחדת מודגשת הדרישה הבאה: תלבושת מגונה או מגונה למחצה איננה מקובלת בשום צורה".

האי-מייל מסי.בי.אס הגיע אל האמנים כשאליו מצורפת תמונה של פינק מטקס הגראמי של שנת 2010. הוא נוגע בעיקר לכוכבים וכוכבות שרגילים למשוך תשומת לב תקשורתית וציבורית באמצעות לבוש חושפני. מעניין איך ינהגו כוכבות כמו ריהאנה, שבדרך כלל לא עולה על הבמה בלי להראות איזה חתיכת טוסיק. מדובר, למי ששכח, באירוע שמנקז אליו כמה משמלות הערב הנוצצות והחושפניות ביותר, ממש כמו ה"אוסקר", ומנגד מופיעים בו כמה מהאמנים הגדולים בעולם, כך שהמתח בין סקסי לרציני נשאר כל הזמן.

>> סיון טלמור במיטה עם דביר בנדק