טקס פרסי האוסקר שנערך הלילה בלוס אנג'לס כלל כמה רגעים מוזיקליים בולטים ומדוברים, ביניהם הביצוע של בילי אייליש לקלאסיקה של הביטלס ("Yesterday") והזכייה של אלטון ג'ון בפרס 'השיר המקורי הטוב ביותר' - אך נראה שהקטע המדובר ביותר הוא דווקא ההופעה המפתיעה של אמינם במהלך הטקס.

הראפר הוותיק עלה לבמה יחד עם עשרות נגנים וזמרי ליווי וביצע בפני הקהל את הלהיט הענק שלו "Lose Yourself", אותו שיר שליווה את שובר הקופות "8 מייל" בשנת 2002.

השיר, שכבר הפך לקלאסיקה מאז שיצא לפני כמעט 20 שנה, זיכה את אמינם בפרס אוסקר מספר חודשים לאחר צאת הסרט, אך בזמנו הוא לא נכח בערב המרגש כדי לקבל את הפסלון לידיו.

וכך, ההופעה הלא צפויה הלילה של אמינם בטקס האוסקר, שלדעת רבים התקיימה בלי סיבה מספקת, גררה תגובות מעורבות מהקהל ומהצופים בבית.

בעוד שהיו כאלה ששרו יחד איתו ואפילו רקדו כשהם עומדים על כיסאות האולם (גל גדות), המצלמה גם תיעדה כמה כוכבים שנראו די מבולבלים במהלך הצפייה בהופעה שכמוא הרגישה תלושה מבחינת הזמן והמקום.

כבר בזמן שידור הטקס הוצפו הרשתות החברתיות במאות תגובות סביב ההופעה של אמינם, ובין הבולטות שבהם אפשר למצוא משפטים כמו "הפרצוף ההמום של אידינה מנזל מסכם את מה שרוב הצופים הרגישו כשצפו באמינם באוסקר"; "חבל שהוא נזכר להופיע באיחור של 17 שנים"; "אנשים בקהל לא מצליחים לעמוד בקצב"; "מה אמינם עושה על הבמה"; ו"הוא כבר לא רלוונטי".

מיד לאחר האירוע, גם הראפר עצמו התייחס להופעה יוצאת הדופן שלו, ופרסם פוסט בו כתב בין היתר: "ניתנה לי הזדמנות נוספת. תודה שקיבלתם אותי. סליחה שלקח לי 18 שנה להגיע לשם".