הזמרת סימון באטל בת ה-25 נמצאה מתה בדירתה שבמערב-הוליווד, לוס אנג'לס, בסוף השבוע האחרון. אתר TMZ מדווח שקיים חשד רציני לכך שבאטל שמה קץ לחייה, אם כי על פי כלי תקשורת אחרים בארצות הברית סיבת המוות לא ידועה עדיין, על פי ממצאי הפתולוג הרשמיים.

סימון הגיעה לגמר התוכנית "אקס פקטור" באמריקה לפני שלוש שנים, ושרה בלהקת הבנות "G.R.L", שפרצה בשנה האחרונה בתעשיית הפופ האמריקנית, אחרי שהוקמה בידי רובין אנטין, מייסדת ה"פוסיקאט דולס", שראתה בלהקה החדשה את "דור ההמשך". חברותיה של סימון באטל  ללהקת 'G.R.L' הגיבו על מותה במילים: "מילים לא יוכלו לתאר את עומק האובדן שלנו. הכישרון הענק של סימון היה קטן רק מהלב שלה".

הסינגל האחרון שהספיקה סימון באטל להוציא במסגרת הלהקה היה "Ugly Heart" שראה אור ביוני האחרון. גם הראפר פיטבול, ששיתף פעולה עם בנות הלהקה בלהיט "Wild Wild Love" הגיב: "הלב שלי והתפילות נמצאים עם סימון, עם הלהקה ועם המשפחה. נוחי בשלום על משכבך, אלוהים יברך אותך".

סימון באטל גדלה בלוס אנג'לס, שרה במקהלה של כנסייה, למדה בלט ומחול מודרני, דגמנה והופיעה בפרסומות בטלוויזיה. היא עשתה סטאז' בחברת הפקה שעבדה עם ה"בלאק אייד פיז", ולמדה מוזיקה וכתיבת שירים באוניברסיטת דרום-קליפורניה.

בביוגרפיה שלה באתר הלהקה סיפרה שההשראה הגדולה ביותר שלה שגרמה לה לחלום להיות זמרת מגיעה מוויטני יוסטון. היא נרשמה ל"אקס פקטור" של רשת "פוקס" האמריקנית והגיעה ל-16 הגדולים, ואחר כך שיחקה בסרט "We the Party" שיצא לפני שנתיים.

G.R.L ופיטבול