קליף ריצ'ארד בהופעה (צילום: אורית פניני)
מכחיש את החדשות נגדו.. קליף ריצ'רד | צילום: אורית פניני

משטרת אנגליה פשטה היום על ביתו של הזמר הבריטי קליף ריצ'רד בברקשייר, ועוררה חשדות לשערוריית מין חדשה, שעשויה להסעיר את בריטניה ועולם הפופ.

לדברי התקשורת בבריטניה קליף ריצ'רד חשוד שקיים יחסים עם נער מתחת לגיל 16 עוד בשנות ה-80'. התלונה נגדו על אותו מעשה הוגשה רק לאחרונה וכעת היא נבדקת על ידי משטרת המחוז בו, לכאורה, התבצעה העבירה. במסגרת הבדיקות פשטה המשטרה על ביתו של ריצ'רד, כשאחת ממטרות הפשיטה היתה לבדוק האם הוא מחזיק בביתו חומרים פדופיליים.

ריצ'רד בן ה-73 אינו שוהה כרגע בבריטניה ומכחיש את החשדות נגדו. בהצהרה ששחרר לתקשורת הבריטית הוא מאשר שבשנים האחרונות קיים סביבו רחש של שמועות זדוניות על נטיותיו ואורחות חייו המיניים, אולם הוא טוען שאינם קשורים למציאות ושמדובר בשקרים. חיפוש ביו טיוב מעלה מספר סרטונים שצצו בשנים האחרונות ומאשימים אותו בפדופיליה, ואת התקשורת, תעשיית הבידור והממסד בבריטניה בהסתרת העובדות מהציבור.

קריירה של ענק פופ

קליף ריצ'רד הופיע בהיכל נוקיה בתל אביב פעמיים בחודש יולי 2013. מי שצפה במופעים לא יכול היה לנחש שמדובר באדם בן 73, כיוון שריצ'רד רקד וקיפץ על הבמה כנער. בביקורו בישראל הוא אף פגש את ראש הממשלה נתניהו, טייל בנצרת ודיבר בעד השלום, ואף הצהיר שיופיע בפלסטין אם יזמינו אותו.

ריצ'רד נחשב כבר חמישה עשורים לאחד הכוכבים הגדולים ביותר בתולדות הפופ הבריטי. הוא פרץ עם להקת ה"Shadows" בשנות ה-50' ונחשב בעשור ההוא ובזה שאחריו ל"תשובה הבריטית" לאלביס פרסלי. ריצ'רד היה לאליל הפופ הראשון שקיבל ממלכת אנגליה את תואר האבירות. הוא הכניס 134 סינגלים למצעדים בבריטניה - הישג שרשם אותו בספר השיאים של גינס. מהם נמכרו 21 מיליון סינגלים ברחבי העולם. עד היום נמכרו למעלה מ- 260 מיליון עותקים מאלבומיו. הוא ייצג פעמיים את בריטניה באירוויזיון, ונחשב לזמר מבצע מצויין, ולאחת הדמויות הכריזמטיות והבולטות במוזיקת הפופ בכל הזמנים.