אקסל רוז הופעה 1 (צילום: דרור נחום)
יאללה תעלה כבר | צילום: דרור נחום

להקת גאנז אנד רוזס עם הסולן אקסל רוז תופיע בישראל יחד עם הלהקות "אגלי קיד ג'ו" ו"היהודים" במסגרת פסטיבל "סאמרוק 2012", שייערך ב-3 ביולי בפארק הירקון בתל אביב. לפי מה שאומר הבוקר מפיק המופע גד אורון, נמכרו לפסטיבל החדש כבר אלפי כרטיסים, אולם מה שעלול להדאיג את מעריצי גאנז נ' רוזס היא השעה שבה יחל המופע ויסתיים. הופעות בפארק הירקון מסתיימות כידוע בשעה 23:30 אז נותנת המשטרה הוראה לכבות את מערכת ההגברה כדי שלא להפריע לתושבי הסביבה.

אי לכך ובהתאם לזאת, ועל מנת שמעריצי גאנז נ' רוזס יוכלו להינות ממופע מלא באורך שעתיים וחצי עד שלוש שעות, כפי שנוהגת הלהקה להופיע בסיבוב הנוכחי, יצטרכו אקסל רוז וחבריו לעלות לבמה בסביבות 20:30-21:00. הבעיה היא שבאופן מסורתי אקסל רוז מאחר לעלות לבמה, והיו הופעות של גאנז נ' רוזס בשנה האחרונה בהן הוא עלה בסביבות חצות, מה שכאמור לא כל כך מסתדר עם התנאים בפארק הירקון.

הופיעו מ-23:15 עד 2:15 בלילה

מה שמחזק את החשש הוא העובדה שאמש עלו אקסל רוז וחבריו עלו לבמה במנצ'סטר, אנגליה בשעה 23:15 בלילה, כאשר ההופעה נקבעה לשעה 20:00 בערב - יותר משלוש שעות איחור. הקהל המקומי המיואש החל כבר להתפזר החוצה כאשר אקסל והלהקה החלו לנגן. ובכל זאת, נתנו גאנז נ' רוזס מופע בן 3 שעות שהכיל 33 שירים והסתיים אחרי 2:15 בלילה. באולם אגב, נכחו כ-6000 מעריצים, 10 אלפים פחות ממה שהוא יכול להכיל, כך מפרסם הבוקר ה-NME הבריטי.

גאנז נ' רוזס במנצ'סטר - "November Rain"

המעריצים הזועמים, שחלקם הלכו הביתה עוד לפני שהמופע החל, הגיבו בטוויטר. "בושה מה שגאנז אנד רוזס עשו", כתבה אחת מהם, "הם עלו לבמה אחרי שהרכבת האחרונה שלנו הביתה יצאה, לא יכולנו להישאר". מעריץ זועם אחר זרק כוס בירה בפרצופו ההמום של הסולן אקסל רוז, כך מדווח המגזין הבריטי.

המפיק: מכרנו יותר כרטיסים ממה שביתן 1 יכול להכיל

אז מה יקרה בפארק הירקון? המפיק גד אורון מרגיע הבוקר ואומר שהכל יהיה בסדר. בתשובה לשאלתנו האם עדיף אולי להעביר את המופע לביתן 1 בגני התערוכה, שם אקסל יכול לעלות להופיע מתי שבא לו מבלי שהמשטרה תסגור לו את הסאונד - אומר אורון כי לא ניתן לעשות זאת כיוון שלפסטיבל כולו נמכרו יותר כרטיסים מכמות הקהל שביתן 1 יכול להכיל, כלומר מעל ל-6000 כרטיסים, כמות מכובדת לכל הדעות. בנוגע לשעת תחילת ההופעה של גאנז נ' רוזס - נקווה לטוב.

*גאנז נ' רוזס תופיע הלילה (31.5) ומחר (1.6) באולם ה-O2 הענק בלונדון, המכיל כ-20 אלף מקומות.

>> למה אקסל רוז מופיע עם מסכת חמצן?