ב-2008 שחררה מריה קארי את אלבומה ה-11, "E=MC2". למרות שהגיע למקום הראשון במצעדים וכלל להיטים כמו "Touch My Body" ו-"Bye Bye", האלבום לא הצליח לשחזר את ההצלחה האדירה של קודמו, "The Emancipation of Mimi", שנחשב לאחד מאלבומי הקאמבק הגדולים ביותר בכל הזמנים.

כדי לציין 12 שנים לצאת האלבום האהוב עליהם, אלפי מעריצים של קארי הפיצו בתחילת השבוע את ההאשטאג "JusticeforEMC2", ובעקבות הרעש הרחב שנוצר סביב האלבום, "E=MC2" הצליח לכבוש מחדש את המקום הראשון של מצעד האלבומים של אייטונז.

להישג המדהים והמפתיע נחשפה ביום שני האחרון בבוקר, ובפוסט שהקדישה למעריציה, היא הודתה על התמיכה הרבה וביצעה קטע קצר מתוך השיר "Last Kiss" שמופיע באלבום.

אגב, מהלך דומה מצד קהל המעריצים של מריה נעשה לפני כשנתיים עם האלבום "Glitter", שיצא בשנת 2001 ונחשב לאחד מרגעי השפל בקריירה של הזמרת.

מי שעומד מאחורי ההצלחה המחודשת של "E=MC2" הוא מעריץ בן 17 בשם דיוויד גוטיירז, ובראיון למגזין 'רולינג סטון', הוא סיפר: "החלטתי יחד עם כמה מעריצים נוספים להביא את האלבום למקום הראשון. זה קרה בעבר עם 'Glitter'. גם ככה לא היה לנו הרבה מה לעשות בבידוד, אז בחרנו להשקיע את הזמן למען הפרויקט הזה".

דיוויד ציין שמה שסייע ל-"E=MC2" להגיע למקום הראשון, לצד העיסוק ברשת החברתיות וההשמעות הרבות, היה הנחה שניתנה עבור האלבום. לכבוד המאורע חברת התקליטים 'איילנד רקורדס', שאחראית להפצת האלבום במקור, שיווקה אותו תחת תג מחיר של 4.99 דולר (כמחצית מהמחיר הרגיל).