אמינם הופעה 2 (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
מועמד מוביל בטקס הכי יוקרתי. אמינם | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

טקס פרסי ה"גראמי" היוקרתי יערך השנה ב-13 בפברואר ב"סטייפלס" סנטר" בלוס אנג'לס וישודר ברשת CBS האמריקנית. זהו כזכור הטקס הנחשב ביותר מבין שלושת טקסי הפרסים בעולם המוזיקה האמריקני, מקבילו של ה"אוסקר" ההוליוודי. יחולקו בו פרסים ב-109 קטגוריות מוזיקליות שונות (לרשימת כל המועמדויות).

השנה מוביל את המועמדויות אמינם עם עשר מועמדויות, ביניהן החשובות ביותר: "שיר השנה" ו"הקלטת השנה" על "Love The Way You Lie" עם ריהאנה, ו"אלבום השנה" ו"אלבום הראפ של השנה" על "Recovery" המצוין שלו. הדואט עם "רירי" מועמד גם כ"דואט השנה" ו"שיר הראפ של השנה" וכן ל"קליפ השנה". כמו כן מועמד אמינם על סולו הראפ ב"Not Afraid", על שיתוף הפעולה עם B.O.B והייליי וויליאמס.

ליידי גאגא "רק" עם 6 מועמדויות

ליידי גאגא בשמלת בשר - טקס פרסי MTV 2010 (צילום: Frederick M. Brown, GettyImages IL)
ל"גראמי" אני הולכת על גבינה צהובה. גאגא בשמלת הבשר בטקס פרסי MTV | צילום: Frederick M. Brown, GettyImages IL

תחרות צפויה לאמינם בקטגוריות "שיר השנה" ו"הקלטת השנה" מצדו של Cee Lo Green עם הלהיט "פאק יו". אחרי אמינם בדירוג המועמדויות מככבים ליידי גאגא וג'יי זי עם 6 מועמדויות כל אחד. לפניהם הרכב הקאנטרי "ליידי אנטבלום" וברונו מארז עם 7 מועמדויות.

ליידי גאגא מועמדת עם "The Fame Monster" בקטגורית "אלבום השנה" (שנה שניה ברציפות שאלבום שלה מועמד לתואר) ובקטגוריית "אלבום הפופ של השנה". כמו כן היא מועמדת עם "Bad Romance" ל"קליפ השנה" ו"ביצוע הפופ של זמרת", והמפיק RedOne מועמד על הפקת השיר. "טלפון" של גאגא וביונסה מועמד ל"דואט השנה"  ו"Dance In The Dark" מועמד ל"הקלטת הדאנס של השנה".

אכזבה למעריצות ג'סטין ביבר, שמועמד לשני פרסים בלבד: "האמן החדש של השנה" ו"אלבום הפופ של השנה" על "My World 2.0".

המועמדים הישראלים

בשנה שעברה היה מועמד הישראלי אורן לביא על קליפ פורץ דרך וגם השנה כולל ה"גראמי" מועמדים ישראלים, בתחחומי המוזיקה הקונצ'רטית והקלאסית: "קונצ'רטו למנדולינה", יצירה בביצוע נגן המנדולינה הישראלי אבי אביטל, אותה יצר המלחין הישראלי אבנר דורמן, מועמדת לפרס בקטגוריה של הביצוע הטוב ביותר ליצירה סולנית עם תזמורת.

בקטגוריה הקלאסית "Best Classical Crossover Album" מועמד האלבום  "Meeting Of The Spirits", לו אחראי המוזיקאי ונגן הצ'לו מאט חיימוביץ' שנולד בישראל וחי באמריקה.

>> החדש של קנייה ווסט עוצמתי אבל בידורי מדי - ביקורת אלבום