איימי ווינהאוס בהופעה 2, amy winhouse live 2 (צילום: Simone Joyner, GettyImages IL)
זו לא אני, זה הגשם | צילום: Simone Joyner, GettyImages IL

רבות כבר נכתב על נסיונות הגמילה והשיקום של איימי וויינהאוס באיים הקאריביים. הכוכבת, שהתדרדרה קשות בעקבות הצלחתה ונפלה לסמים, הצליחה, כך הבטיחו לנו בחודשים האחרונים, לאסוף את עצמה. היא כתבה שירים לאלבום חדש, החלה בהקלטות ואף סגרה על הופעות בלונדון. בהמשך פורסם כי הצליחה לגייס שוב את מפיק-העל מארק רונסון שיסייע לה.

אך איש לא צפה את הביזיון שחוללה וויינהאוס בשישי בערב בהופעתה בת 45 הדקות בפסטיבל ג'אז באיים הקאריביים. עיתון "הסאן" הבריטי מדווח כי כ-2000 צופים המומים ראו את הזמרת שמנסה להשתקם עולה לבמה, לבושה שמלה כחולה קטנה וסקסית, מחייכת ומנופפת לקהל.

אולם די מהר התברר שמדובר בפאדיחה. וויינהאוס מעדה, שכחה את מילות השירים, נראתה מבולבלת והסתמכה בעיקר על להקת הליווי ורקדני וזמרי הליווי, שנאלצו לשיר במקומה.

בקטע הוידיאו המצורף נראית וויינהאוס מנסה לשיר את אחד משיריה אך לא מצליחה ומשאירה את צמד הרקדנים לתת שואו חלופי לקהל.

אבל היתה זו רק ההתחלה. בהמשך חשפה וויינהאוס את התחתונים על הבמה וירקה מסטיקים על הקהל. "למה נתנו לה לעלות ככה לבמה?", החלה השאלה לעבור בין הצופים.

לרוע מזלה (או למזלה) של וויינהאוס נערך המופע במקום פתוח ותחת כיפת השמיים. בשלב מסויים החל לרדת גשם ווויינהאוס ירדה מהבמה כשהיא מלווה במטר של שריקות בוז. כשחזרה לבמה, התיישבה עליה, בהתה בנקודה באוויר ובעיניה ניקוו דמעות.

בסיום 45 הדקות ירדה וויינהאוס מהבמה כשהיא כועסת, משאירה את להקת הליווי המסכנה שלה לנגן לבד.

אנשי יחס הציבור שלה ניסו להאשים את הגשם וכמה תקלות טכניות שהפריעו לקיום ההופעה. אם זה מה שהיא מתכננת להופעות בלונדון עדיף שתישאר בבית, או בקאריביים.