15 שנים עברו מאז הפירוק הרשמי של הדסטיניז צ'יילד, ולמרות ההישגים השונים של שאר החברות, אף אחד לא הצליחה להתקרב למעמדה של ביונסה בעולם המוזיקה. השבוע אביה בן ה-67 של הכוכבת, מת'יו נואלס, התארח בתכנית רדיו, שם סיפר על ההצלחה של בתו ועל התקופה בה ניהל את להקת הבנות.

במהלך הראיון מת'יו אמר שלדעתו לעובדה שלביונסה יש צבע עור בהיר יחסית לאשה אפרו-אמריקאית סייעה להצלחתה. לדבריו, צבע עור הוא עדיין פקטור בתעשיית הבידור וזמרות עם גוון בהיר מצליחות למנף את הקריירות שלהן בקלות רבה יותר. חוץ מבתו, מת'יו הזכיר גם את ריהאנה, מריה קארי, ניקי מינאז' ואלישיה קיז. בעבר מת'יו הציג את התאוריה הזאת בספרו "גזענות מעיניו של ילד".

בין היתר הוא אמר: "בתעשיית המוזיקה קיימת עדיין הפרדה גזעית. גם אם מסתכלים על וויטני יוסטון, הניסיון להציג אותה כבהירה הפך אותה לקלה יותר לעיכול. ככל שאתה יותר בהיר, כך אתה נתפס כחכם יותר". אחר כך אמר גם שהוא "חושב שזה השפיע על הקריירה של ביונסה".

בהמשך מת'יו בחר להשוות בין ביונסה לקלי רולנד, בת דודתה וחברתה להרכב הבנות. "אני משתמש בקלי רולנד כדוגמה. היא דוגמה מצוינת. מחוץ לאמריקה, ובמיוחד באוסטרליה, קלי זכתה להצלחה רבה. היא מכרה מעל 4 מיליון עותקים מאלבומיה. באמריקה היא פשוט לא נחשבת".