אליה, זמרת הארנ'בי האגדית שפרצה לחיינו באמצע שנות ה-90' והלכה לעולמה לפני כ-20 שנה בתאונת מטוס טראגית כשהיא רק בת 22 - הייתה אמורה לחגוג ביום שבת האחרון את יום הולדתה ה-42.

לכבוד המאורע המרגש, וכדי לכבד את זכרה של הזמרת שנחשבה לכישרון עולה, מנהלי העזבון שלה הכריזו שהם עובדים בעדינות על עסקה שתכניס סוף סוף את המוזיקה של הזמרת האהובה לשירותי הסטרימינג של ספוטיפיי ואפל.

"למעריצים הנאמנים שלנו: אנחנו שומעים ורואים אתכם", נפתח המכתב הפומבי של מנהלי העזבון. "בזמן שאנחנו חולקים איתכם את אותם הרגשות והרצון לשחרר את המוזיקה של אליה, אנחנו חייבים להודות ולקחת בחשבון שהדברים האלו לא בשליטתנו, ולצערנו, זה תהליך שלוקח זמן".

לפי מנהל העיזבון מדוברבתהליך משפטי מורכב, ונכון לעכשיו הם נמצאים בשיאו. "בזמן שאנחנו מבינים את האתגר שאנחנו מתמודדים איתו, אנחנו צריכים את התמיכה של המעריצים של אליה, כל אלה שהיא אהבה כל כך, עד שנפתור את הבעיות ונוכל לשחרר לחופשי את המוזיקה שלה", נכתב בפוסט.

בנוסף, מנהלי העיזבון ציינו שיש תוכנית לשחרר בעתיד הקרוב "פרויקטים מרגשים ויוצאי דופן" של הזמרת, בשביל לשמור על זכרונה חי בקרב הציבור. "אנחנו מבינים לחלוטין איך התסכול יכול להוביל לכעס ואכזבה", הוסיפו, "אבל אנחנו רק מבקשים מכם להמשיך לתמוך ולאהוב בזמן שאנחנו מנסים להשיג את המטרה הזו בשביל כולכם ובשביל הבייבי-גירל שלנו".

לטובת מי שפחות מכיר את האישה ופועלה, נספר שאליה הייתה אחת מהכוכבות הבולטות של הניינטיז ותחילת שנות ה-2000. היא שחררה את האלבום הראשון שלה ב-1994 כשהייתה רק בת 15, אבל רק כשבע שנים לאחר מכן הגיעה ההצלחה האמיתית כששחררה את האלבום "אליה" - פרויקט שזיכה אותה בהכרה עולמית וכלל את הלהיט "Try Again".

בנוסף, ובאופן מצמרר שמקבל משמעות שונה לחלוטין היום, אר. קלי מי שמואשם במספר רב של עבירות מין והתעללות בקטינות, היה המנטור של אליה בצעירותה והוא זה שהפיק לה את האלבום Age Ain't Nothing but a Number. בהמשך השניים אף נישאו כשהיא רק בת 15 באמצעות תעודות זהות מזויפת, ולאחר שהנישואים ביניהם בוטלו, נסיכת הארנ'בי עברה לעבוד עם המפיק האגדי טימבלנד ומיסי אליוט בשנת 96', עד שהלכה לעולמה כאמור בעקבות תאונה טראגית באוגוסט 2001.