רוג'ר ווטרס (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
"המצב בישראל כמו בגרמניה הנאצית". רוג'ר ווטרס | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

רוג'ר ווטרס, אחד המוזיקאים החשובים בעולם, ממשיך במאבקו נגד מדינת ישראל. בראיון לאתר "counter punch", לאחד ממנהיגי תנועת החרם התרבותי על ישראל, משווה ווטרס בין ישראל וגרמניה הנאצית.

"אנשי הדת של הימין הקיצוני בישראל חושבים שכל מי שהוא לא יהודי קיים רק כדי לשרת אותם", אומר ווטרס. "הם רואים באלה שגירשו מבתיהם ב-48' וממשיכים לגרש עד היום - תתי-אדם. זה דומה בצורה מכאיבה למצב בגרמניה בשנות ה-30', לכן תנועת ההתנגדות והחרם שאני חבר בה גדלה בכל יום".

"האפרטהייד הגזעני, הכיבוש והטיהור האתני השיטתי של ישראל בישראל-פלסטין לא מקובל", מוסיף ווטרס. "לישראל תמיד היתה שאיפה לגרש את הערבים מהאזור כדי ליצור ישראל גדולה יותר. מה שישראל אומרת על אירן זו הסחת דעת בלבד".

כשנשאל מדוע אין עוד רבים כמוהו בקרב המוזיקאים ענה ווטרס: "קשה למכור את הרעיונות האלה בארצות הברית. הלובי היהודי חזק מאוד, במיוחד בתעשיית המוזיקה. אנשים אמרו לי שהם חוששים להידפק אם יצטרפו אלי".

ממשיך בחרם התרבותי

אין תמונה
"ראויה לגינוי". סינדי לאופר

כזכור, בשנה האחרונה המשיך רוג'ר ווטרס, סולן להקת "פינק פלויד" לשעבר, לקרוא לחרם תרבותי על ישראל, והציג בהופעותיו בובת חזיר מתנפחת ועליה סמל מגן-דויד. בראיון הוא מתאר כיצד הוא ממשיך במאמציו לשמר את החרם ומספר שכתב מכתב לזמרת סינדי לאופר ובו ניסה לשכנע אותה לבטל את המופע שצפוי לה בארץ ב-4 בינואר 2014.

"יש לי וידוי לספר", אומר ווטרס בראיון. "כתבתי לסינדי לאופר לפני כמה שבועות. לא פרסמתי את המכתב בפומבי, אבל כתבתי לה מכתב, כי אני מכיר אותה קצת, היא עבדה איתי על מופע 'החומה' בברלין, ולכן היה לי מאוד קשה להבין למה היא עושה הופעה בתל אביב ב-4 בינואר... זה ראוי לגינוי בעיניי, אבל אני לא מכיר את הסיפור האישי שלה, ואנשים צריכים לעשות את השיקול שלהם על הדברים האלה. אף אחד לא יכול להחליט להם".

יורד על שוקי וייס

שוקי וייס (צילום: ענבל צח)
"אתה חירש או טיפש?!". שוקי וייס | צילום: ענבל צח

בראיון יוצא רוג'ר ווטרס במפתיע נגד שוקי וייס, מבכירי המפיקים בישראל, שכזכור הביא אותו להופעה בארץ לפני כמה שנים, ונאלץ "להזיז בשבילו הרים" ולהעביר בגלל שגיונותיו הפוליטיים את כל המופע מפארק הירקון בתל אביב ליישוב נווה שלום שליד לטרון.

"שוקי וייס הציע לי הופעה בתל אביב", אומר ווטרס בראיון, "100 אלף איש ב-100 דולר לכרטיס. אמרתי, בואנ'ה, זה 10 מיליון דולר! איך הם יכולים להציע לי דבר כזה?! ואז חשבתי, שוקי, האם אתה פאקינג חירש או טיפש?! אני חלק מתנועת החרם, אז אני לא הולך לשום מקום בישראל, בעד שום סכום כסף שבעולם, כי בכך אתן לגיטימציה לפעולות הממשלה הישראלית".

תגובתו של שוקי וייס טרם נתקבלה

>> סוזן בויל אובחנה כסובלת מאוטיזם