ניקולא סרקוזי עם קרלה ברוני (צילום: Francois Durand, GettyImages IL)
פרדון. סרקוזי וקרלה ברוני | צילום: Francois Durand, GettyImages IL

נושא הפרת זכויות היוצרים מטלטל את תעשיית המוזיקה בכל העולם, אבל נדמה שהפעם מדובר בשיא חדש. נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי , נתבע על להקת האלטרנטיב-פופ "MGMT", לאחר שהשמיע שיר שלהם בשם "Kids" בארוע רשמי שלו, קונגרס רב-משתתפים שערך, וזאת ללא אישורם או תשלום נאות עבור השמעת השיר, כך טוענים חברי הלהקה. מנגד, הפך השיר ללהיט בצרפת, וזיכה את חברי ההרכב בהופעה איתו בטלוויזיה הצרפתית.

מפלגתו של סרקוזי, UMP, הודתה בשימוש הלא חוקי בשיר, התנצלה בפני הלהקה ואף הציע ל-"MGMT" פיצוי סמלי בסך 1 יורו. עורכת דינם של הלהקה, איזבלה ווקסטיין, דחתה את הצעה והאף הגדירה אותה: "מעליבה וגסת רוח". עורכת הדין הוסיפה שמדובר כאן במקרה של זיוף והפרה של זכויות קניין. אומנם תשלום בסך 53 יורו הועבר ללהקה עבור השימוש בשיר, אך לדברי ווקסטיין, הסכום לא מכסה תשלום עבור השמעות חוזרות.

התביעה מגיעה יום לאחר שמגזין המוזיקה NME הכתיר את "MGMT", שנקראו בעבר "The managment"בתוארים "הלהקה החדשה הטובה ביותר" ו"הקטע הטוב ביותר" עבור שירם "Time To Pretend".

מעניין מה קרלה ברוני, אשתו של נשיא צרפת וזמרת בזכות עצמה, אומרת על המקרה בו נתבע בעלה על ידי קולגות שלה למקצוע. הרי גם היא נפגעה לא פעם משימוש לא הוגן שעשו בשמה, כאשר המבקרים קטלו את אלבומה האחרון בצורה כמעט אוטומטית.