פול אנקה (צילום: Gettyimages IL, getty images)
גם My Way וגם This Is It. פול אנקה | צילום: Gettyimages IL, getty images

הזמר פול אנקה, שיגיע לארץ להופעה ב-19.11 בנובמבר בהיכל נוקיה בתל אביב, טוען שכתב את השיר החדש של מייקל ג'קסון "This Is It" וכי מייקל "גנב" ממנו את השיר.

אנקה סיפר לאתר האינטרנט TMZ כי כתב את השיר יחד עם מייקל ב-1983 תחת השם "I Never Heard", וכי השיר היה מיועד לאלבום שלו. השיר הוקלט באולפן של אנקה בקליפורניה וכשהתבצעו המיקסים לשיר באולפן אחר מייקל ג'קסון לקח ממנו את ההקלטה.

רק אחרי שאנקה איים על ג'קסון בתביעה משפטית החזיר לו מייקל את הקלטת השיר. אך ככל הנראה שמר ג'קסון לעצמו עותק, הקליט עליו בקולו את השיר, שינה לו את השם ל-"This Is It" וכזכור התכוון לקדם בעזרתו את סיבוב הקאמבק הענק שתכנן.

פול אנקה: אנשיו של מייקל ג'קסון התנצלו על "גניבת השיר"

כידוע השיר ה"חדש" יצא עכשיו, לאחר מותו של מייקל ג'קסון, על ידי חברת התקליטים "סוני", שהוסיפה לקולו של מייקל קולות רקע של אחיו הזמרים.

אנקה עצמו העביר את השיר ב-1991 לזמרת הברזילאית "סאפיר", שהוציאה אותו באלבומה. לדבריו, אחרי שיצר קשר עם בעלי הזכויות על השיר ה"חדש" של מייקל ג'קסון הם התנצלו בפניו על "גניבת השיר" והציעו לו פיצוי בדמות מחצית מהתמלוגים שיתקבלו מהשיר.

יש לציין כי פול אנקה, שיצר קלאסיקות אל-מותיות בפופ העולמי, נהנה עד היום מתמלוגים רבים על שירים כמו "My Way", אותו תרגם מצרפתית.