רגע לפני שהנחתה בהצלחה את טקס פרסי אמ.ט.וי אירופה, עוררה ניקי מינאז' סערה גדולה עם הקליפ לשירה "Only", קליפ אנימציה שכלל אלמנטים עיצוביים שהזכירו לרבים סמלים נאציים, כמו הדגל הנאצי, סמלי השרוול על זרועות החיילים, ועוד. הקליפ חולל  סערה בקרב מעריציה של הכוכבת וחובבי מוזיקה בארצות הברית ומחוצה לה, ועורר דיונים בשאלה מה הם גבולות חופש הביטוי והטעם הטוב (והרע) בתרבות הפופ.

עוד ב-mako מוזיקה:

מינאז', 31, שבקרוב תוציא אלבום חדש ומכוונת למיינסטרים, הבינה בדיעבד את גודל הטעות שעשתה, וכעת היא מתנצלת דרך הטוויטר: "אני לא הבאתי את הקונספט, אבל אני מאוד מצטערת, לוקחת אחריות מלאה אם מישהו נפגע. גם המפיק וגם מי שהיה אחראי על הפיקוח על הקליפ (והוא אחד מחבריי הטובים, א.לוקאס), הם יהודים. האמן שיצר את הקליפ לשיר 'Only' הושפע מסרט מצוייר בשם "Metalocalypse" שמשודר בערוץ סרטים מצויירים, ומהסרט עיר החטאים'".

מי שממש לא מתנצל על הקליפ הוא הבמאי שיצר אותו, ג'ף אוסבורן, שפרסם הצהרה משלו: "קודם כל, מדובר בנקודת ההשקפה שלי, ולא של ניקי מינאז', דרייק, כריס בראון וליל וויין שהשתתפו בשיר. אני לא מתנצל על היצירה האמנותית שלי, ואני לא מסתיר את האמת - הדגלים, סמלי השרוול, ומסכת הגז (ואולי השימוש שלי בקווים סימטריים?), כולם מייצגים את הנאציזם. אבל יש בקליפ גם סמלים ודגמים אמריקניים: המטוס מטיל הפצצות, מטוס הקרב, טיל הסיידווינדר, מצלמות האבטחה, טנקים, מדים של יחדה מיוחדת, מדי גנרל, בית המשפט העליון, ואנדרת הזיכרון ללינקולן.

"מה שעוד אמריקני הוא התיקון הראשון (לחוקת ארצות הברית, שעוסק בין היתר בחופש הביטוי, א.נ.), ואני הצלחתי באופן שלתי צפוי להראות כאן כיצד אנחנו מפירים אותו מדי יום. למרות העובדה שנושאים דתיים וכלכליים הוסתרו, יש כאן גם טנקים רוסיים, נשק בלגי, נגמש גרמני, מכונית פרארי איטלקית ואפיפיור מהותיקן.

אני חושב שממש חשוב להזכיר לדורות הצעירים את הפשעים החמורים שבוצעו בעבר, כדרך למנוע מהם להתרחש שוב בעתיד. הדרך הכי טובה לתקשר כיום עם בני אדם היא דרך המדיה החברתית ותרבות הפופ. אז אם העבודה שלי לא טובה כי היא לא מוצר סוחט דמעות מטופש - מצטער, אבל אני לא מצטער. מה עוד נמצא נחשב כרגע לטרנד?".

אין תמונה
הבמאי מודה: זה נאצי

אין תמונה
אבל יש גם כלי מלחמה של מדינות נוספות
אין תמונה
אבל מה עם חופש הביטוי?

אין תמונה
צריך לחנך את הנוער שמלחמה זה רע