אחרי חודשים של בדיקות וחיפושים, תהליך בחירת העיר שתארח בשנה הבאה את האירוויזיון הגיע לקיצו. היום הכריז איגוד השידור האירופי על רוטרדם כמארחת של התחרות, שתתקיים במאי 2020. הולנד קיבלה את הזכות לארח את האירוע המוזיקלי הענק בעקבות ניצחונו של נציגה האחרונה, הזמר דאנקן לורנס, בגמר האירוויזיון שנערך בתל אביב לפני כשלושה חודשים.

במסגרת תהליך הבחירה הממושך, 7 ערים גדולות במדינה הגישו הצעות, ביניהן מאסטריכט והבירה אמסטרדם. רוטרדם שנבחרה לבסוף היא העיר השנייה בגודלה בהולנד (אחרי אמסטרדם) ובה שוכן הנמל הגדול ביותר באירופה. בעיר חיים כ-600 אלף איש והתחבורה הציבורית בה היא בין המפותחות במדינה.

זמן קצר לאחר הזכייה של דאנקן גורמים ב-NBTC, הארגון האחראי לקידום התיירות בהולנד, דיווחו על ניסיון מצד הממשלה להרחיק את התחרות מאמסטרדם כדי לחשוף תיירים וצופים למקומות פחות מוכרים במדינה. בנוסף, רבים חששו שהבאת האירוויזיון לאמסטרדם, שנחשבת לאחד היעדים הפופולריים באירופה, תוביל לעומס של תיירים.

במהלך ההיסטוריה של תחרות האירוויזיון, הולנד אירחה את האירוויזיון 4 פעמים: ב-1958 בעיר הילברסום, ב-1970 באמסטרדם ופעמיים נוספות בהאג (1976 ו-1980). קיום אירוויזיון 2020 ברוטרדם מגיע בעקבות ניצחונה החמישי של המדינה בתחרות.