ג'סטין ביבר הופעה 3 (צילום: Dave Hogan, GettyImages IL)
ווינר ביבר | צילום: Dave Hogan, GettyImages IL

ליידי גאגא במתח, כי זה היה הלילה של ג'סטין ביבר בארצו של הדוד סם. הנער הפופולרי, כוכב הטין-פופ, זכה בשלושה פרסים חשובים, ביניהם פרס "אמן השנה" בטקס פרסי המוזיקה של אמריקה לשנת 2010- ה-AMA - הטקס השלישי והפחות נוצץ (אם כי לא פחות חשוב) לצד ה"גראמי" וטקס פרסי MTV.

בדרך לתואר "אמן השנה" של אמריקה גבר ג'סטין ביבר על מועמדים חזקים במיוחד במאבק על הפרס וניצח את אמינם, קשה, ליידי גאגא וקייטי פרי (הפרס משותף לגברים ונשים). גאגא נאלצה להסתפק בפרס "זמרת הפופ-רוק הטובה ביותר".

כאשר קיבל את הפרס הזמין ביבר לבמה את הזמר אשר: "הוא המנטור שלי, המדריך שלי, החבר הכי טוב שלי, האח הגדול שלי, אני אוהב אותך". לתקשורת אמר ביבר: "אני מעיר קטנה של 30 אלף תושבים, לא חשבתי מעולם שזה יכול להיות אפשרי, שאכבוש את אמריקה". ביבר, כצפוי, ביצע את להיטו החדש "Pray".

אגב, אשר, אמן שאמריקה אוהבת לאהוב ובישראל זוכה לפחות הצלחה, לקח הביתה את פרס "אמן הסול - אר נ' בי של השנה". בתואר "זמרת הסול-אר אנ' בי של השנה" זכתה מיודעתנו ריהאנה, שפתחה את ההופעה שלה בטקס עם קטע מהלהיט שלה עם אמינם "I love The Way You Lie" והמשיכה אותו עם "What's My Name", הלהיט החדש מאלבומה "Loud".

כמו כן זכה ג'סטין ביבר בשלושה פרסים חשובים נוספים - "אלבום השנה בפופ-רוק" על אלבומו "My World 2.0", "פריצת השנה" ו"אמן הפופ-רוק" של השנה. באחד מנאומי התודה שלו אמר ביבר: "וואו, אני שר שירים של אמינם מגיל 3 ואשר הוא המנטור שלי, זה גדול תודה למעריצות ולכולם. אני רוצה להדוות למייקל ג'קסון, שבלעדיו לא היינו כאן".

כאמור, יחסית לטקסי ה"גראמי" ו-MTV האמריקני היה זה טקס נוצץ פחות, למרות שגם בו היו כמה הופעות משכנעות. הוא נפתח בהופעה של כוכבת טין-פופ אחרת, מיילי סיירוס, ששרה את "Every Rose Has Its Throne".

בהמשך הגיעו הופעה של פינק ההריונית, טיילור סוויפט, שזכתה ב"זמרת הקאנטרי של השנה" במראה מורבידי משהו ישבה ליד הפסנתר, שרה את "Back To December" ולקראת הסוף העבירה הילוך במיקס ל"Apologize" של "One Republic". חמודה.

כריסטינה אגילרה, בכובע שחור ובגד גוף צמוד, נתנה הופעה שניסה להיות סקסית ולא כל כך הצליחה. אשר שר את "Baby Tonight" והיה נחמד. Train היו טובים עם "Hey Soul Sister", קרלוס סנטנה נתן את שלו והיה בסדר גמור. קייטי פרי, שתמיד כיף לראות אותה בלבוש מינימלי, ניסתה הפעםלשיר עם מקהלת ילדים מסכנים את החדש שלה "Fire Works" וזייפה קשות.

אבל שום דבר לא הכין אותנו להופעה של קשה, שנראתה כמו ציפור מוקפת בגופות עירומים בלהיט "Tik Tok" (שיר המקפלות), ועל זה עוד היינו סולחים,

אלא שבהמשך קשה עלתה שוב לבמה, הפעם כדי לשיר את "We Are Who We Are" ונראתה כמו רובוט אפלולי, משל היתה "Three.p.o" ממלחמת הכוכבים פוגש את האנדרואידים של "אני, רובוט" והמשיכה בהופעה מקצועית שלא חידשה כלום ומושפעת קשות ממודלים קודמים של זמרות פופ מצליחות כמו מדונה, בריטני וכריסטינה. הלו, די לחקות את ליידי גאגא, תביאי משהו מקורי.

עוד זוכים: אמינם נבחר לאמן הראפ-היפ הופ של השנה, ואלבומו "Recovery" נבחר לאלבום הראפ-היפ הופ של השנה. ליידי גאגא, כאמור, נאלצה להסתפק בתואר "זמרת הפופ-רוק של השנה" - עדיין מכובד לכל הדעות.

חברי ההרכב "ליידי אנטבלום" זכו בתואר "להקת הקאנטרי של השנה", מיוז זכו ב"להקה האלטרנטיבית של השנה" - פרס ראשון שלהם אי פעם בטקס האמריקני, אחרי שבשנה שעברה הפסידו את התואר לגרין דיי, שאקירה חבית המונדיאלים היא "האמן הלטיני של השנה", ואפילו מייקל ובלה הקנדי זכה בפרס.

הארוע הסתיים בהופעה משותפת של להקות הבנים "ניו קידס און דה בלוק" יחד עם ה"בק סטריט בויז". שתי להקות שפעם היו רוצחות אחת את השניה והיום מופיעות יחד בסיבוב משותף. התחילו עם "Rock Your Body" והמשיכו עם "I Want It THat Way". המחרוזת נמשכה עם "Step By Step" והסתיימה על רקע כתוביות הסיום. אם התבגרתם בניינטיז - אל תחמיצו את הקאמבק הכפול והאיחוד המרגש.

רשימת הזוכים של השנה:

 

אמן השנה: ג'סטין ביבר, אמן הסול-ארנ'בי: אשר, אמנית הסול אר נ' בי: ריהאנה, אמן הפופ-רוק : ג'סטין ביבר, הרכב הפופ-רוק: הבלאק אייד פיז, זמרת הפופ-רוק: ליידי גאגא,

זמרת הקאנטרי: טיילור סוויפט, זמר הקאנטרי: בראד פייזלי, הרכב הקאנטרי: "ליידי אנטלבאום", האמן הלטיני: שאקירה, פריצת השנה: ג'סטין ביבר, הלהקה האלטרנטיבית: מיוז, האמן המתקדם של השנה: מייקל בובלה.

אלבום ה-Soul/R&B: אשר עם “Raymond v. Raymond”, אלבום הפופ-רוק: ג'סטין ביבר עם "My World 2.0", אלבום ההיפ הופ-ראפף אמינם עם "Recovery".

>> "אלורס און דאנס" של סטרומאה במש-אפ עם הנעימה של "מד מן"