אביצ'י (צילום: Alex Wessely)
תעירו אותי כשהם ילמדו לשתות | צילום: Alex Wessely

אחת מתופעות הלוואי של כניסת ה-EDM לארצות הברית בשנתיים האחרונות היא הניסיון של הנוער האמריקני להתמודד עם סמי המסיבות, שהצעירים באירופה (ובישראל) כבר מכירים היטב. התוצאה המצערת היא עשרות צעירים אמריקניים, בני פחות מ-21, שאושפזו לאחר הופעה של הדיג'יי והמפיק אביצ'י שהתקיימה בבוסטון, בלילה שבין רביעי לחמישי, בסמוך לסיום הלימודים.

עוד ב-mako מוזיקה:

ה"בוסטון גלוב" מדווח על כ-50 בני נוער שטופלו כיוון שסבלו מהתייבשות, 36 מתוכם פונו לבתי חולים סמוכים למקום ההופעה, ה-"TD Garden". רשת ABC מדווחת על כ-70 מתייבשים. אחד הגורמים להתייבשות ההמונית היה החום הקיצי ששרר במקום, יחד עם שימוש מוגבר בסמים ואלכוהול, שהצעירים לקחו להעצמת החווייה. המשטרה המקומית כבר חוקרת עד כמה היה גדול השימוש בסם ה-MDMA בקרב החוגגים, ומדוע לא נערכו להם בדיקות בכניסה.

"חבר'ה שלא רגילים לקחת סמים באו לכאן במטרה לעשות סמים"

אחד הבליינים, בן 19, סיפר שראה שלוש בנות שפונו על אלונקות."הן נשכבו על הרצפה, וכשאתה על הרצפה אתה לא יכול לנשום. חבר'ה שלא רגילים לקחת סמים באו לכאן במטרה לעשות סמים, וזו התוצאה. ההופעה הזו היתה הזמן הכי טוב של הקיץ וגם הכי גרוע. אי פעם". צעיר אחר, בן 18, שיצא מהאירוע לפני שהסתיים, אמר: "זה היה יותר מדי מטורף שם. היה ממש ממש חם, ואתה פשוט מתעלף אתה לא יכול לנשום, תחושה קלסטרופובית, אנשים מתייבשים".

ההופעה של אביצ'י היתה הראשונה ב"טור" הנוכחי שלו בחוף המזרחי של ארצות הברית, ובתקשורת שם מציינים שזו לא הפעם הראשונה שמופע לו מסתיים בבני נוער מאושפזים., אחרי שבהופעה שהתקיימה בטורונטו בתחילת השנה נלקחו לבית חולים 29 אנשים בדרגות חומרה שונות. עוד מזכירים שם שבשנה שעברה מתה בחורה בת 19, ככל הנראה ממנת יתר של MDMDA, בהופעה של דיג'יי זד, בזמן שצעירים רבים השתמשו גם הם בסם.

רשת ABC מדווחת על האירועים:

אביצ'י מופיע בבוסטון