ישראל קמקוויוואולה ("IZ"), הזמר מהוואי שמוכר בזכות הקאבר שלו לשיר המיתולוגי "Somewhere Over the Rainbow" הלך לעולמו לפני יותר מ-20 שנה, אבל מתברר שבימים האחרונים הביצוע הבלתי נשכח שלו לשיר האיקוני זכה למעמד מיוחד: הצטרפות למועדון האקסלוסיבי של מיליארד הצפיות ביוטיוב.

הביצוע המרגש של IZ המנוח והיוקלילי שלו על שפת הים עלה ליוטיוב בשנת 2010 באמצעות הלייבל הקאריבי The Mountain Apple Company, ולפי אנשי יוטיוב, בשנה האחרונה הוא צבר בממוצע עוד כ-500 אלף צפיות ביום, ועכשיו בואו נראה אתכם מצליחים לנחש איזה אירוע משמעותי קרה בשנה האחרונה שגרם לכולם להאזין לשיר המרגיע של הזמר שהלך לעולמו בגיל 38 בלבד.

ההכרזה על ההישג המרגש כנראה גרמה לאנשים רבים להתגעגע עוד יותר לצלילי השיר, כי מאז פרסום הידיעה על הצטרפותו למועדון המיליארד - נרשמו עוד כ-11 מיליון צפיות לקליפ של קמקוויוואולה. "אם הוא רק היה יכול לראות שיותר ממיליארד אנשים האזינו לשיר היפה הזה שלו", כתב אחד הגולשים ביוטיוב, "זה בטח היה ממלא את ליבו באושר".

לפי מגזין המוזיקה בילבורד, הביצוע של קמקוויוואולה ל"Somewhere Over the Rainbow" שהה למעלה מ-500 שבועות במצעד מכירות השירים הדיגיטליות העולמי, כולל 332 שבועות לא רצופים במקום הראשון.

אגב, הביצוע המקורי לשיר יצא בשנת 1939 כחלק מפסקול הסרט "הקוסם מארץ עוץ" בביצועה של השחקנית ג'ודי גרלנד, ומאז הוא זכה לאינספור קאברים ומחוות - אבל חייבים להודות שאף ביצוע לא מתקרב לזה של הזמר מהוואי.

ישראל קמקוויוואולה נולד בשנת 1959, ונחשב עד היום לגדול המוזיקאים של הוואי. הוא התפרסם בעיקר לאחר פרסום אלבומו Facing Future ב-1993, שכלל את הביצוע המדובר והמדהים לשירה של דרלנד.

במהלך כל ימי חייו, הזמר הפופולרי סבל מבעיות השמנה ואושפז כמה פעמים, עד שבגיל 39 הלך לעולמו עקב סיבוכים בדרכי הנשימה ומערכת הלב, וביום מותו דגל הוואי הורד לחצי התורן, והוא זכה להיות האדם השלישי בהיסטוריה של קבוצת האיים שקיבל את הכבוד הזה.