אין תמונה
הקול קול מדלן

הזמרת והיוצרת האמריקנית מדלן פיירו תופיע בישראל ב-24 ביולי יום שישי בבית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב. הופעת הבכורה של פירו בישראל תציג את אלבומה החדש "Bare bones" לצד הקלאסיקות הגדולות שלה מהשנים האחרונות.

פירו, שזכתה ב-2007 בפרס ה BBC לאמנית הג'אז הבינלאומית הטובה ביותר, הושוותה לא פעם לבילי הולידיי, לא מעט בשל קול ה"עשן והוויסקי" שלה. בהמשך הוכתרה לאחד מהקולות הנשיים החדשים הבולטים והמרתקים ביותר של המאה ה21.

מעמדה עלה בשנים האחרונות בתחום המוזיקה האיכותית, כשהיא משלבת ביצירתה קול ייחודי בעל הבעה עמוקה וביצועים המעניקים פרשנות ג'אזית- בלוזית רעננה לקלאסיקות ידועות, לצד יצירה מקורית.

החל מסוף שנות ה-80 היתה פעילה פירו כזמרת בלוז וג'אז נודדת בארצות הברית ופריז. את הפריצה הגדולה אל תודעת הקהל עשתה בשנת 2004 עם אלבומה "Careless Love" בהפקתו של לארי קליין, מפיקה האגדי של ג'וני מיטשל. האלבום כלל ביצועים לקלאסיקות בלוז ופופ לצד יצירה מקורית. הלהיט הבולט בו היה גרסת כיסוי מרגשת ל" Dance me to the end of love" של לאונרד כהן.

לישראל תגיע פירו כאמור עם אלבומה החדש, המורכב כולו מלחנים שיצרה וגם הוא בהפקתו של קליין, בשיתוף פעולה עם וולטר בקר מ"סטילי דן". על האלבום אמרה: "האלבום הזה מורכב מזהירות, מאובדן, מהיכולת לקבל ולבסוף גם מתקווה. אני מאושרת מהיכולת שלי להלחין,זה יוצר בתוכי חלק חדש וזו מלאכה עצומה.אני מוקפת בצלילים נפלאים ומוזיקאים כנים שמנגנים נהדר".