שנתיים עברו מאז שהדיג'יי והמפיק המוזיקלי טים ברגלינג, שפעל תחת שם הבמה אביצ'י, נמצא ללא רוח חיים בחדר בית המלון שלו בעיר מסקט שבעומאן. בהודעה הרשמית שנמסרה מטעם משפחתו מספר שבועות לאחר מותו, התברר כי המוזיקאי השוודי, שהיה בן 28 במותו, התאבד.

בעקבות המוות הטראגי, קלאס ברגלינג, אביו של אביצ'י, החל לעבוד לפני כשנה וחצי על פרויקט מיוחד שנועד לסייע לאנשים המתמודדים עם מחשבות אובדניות ולמנוע התאבדויות בקרב צעירים.

קלאס ובני משפחתו משתפים פעולה עם שני ארגונים חדשים בשוודיה, איתם הקימו קו סיוע מיוחד, שפועל 24 שעות ביממה במשך כל ימות השנה. "זה מאוד מוזר. אני לא רוצה להפנות אצבע מאשימה לממשלה, אבל אין לנו משהו כזה כאן".

בראיון שהעניק לאחרונה למגזין בילבורד סביב המיזם החשוב והמרגש, סיפר קלאס: "לאחר המוות של טים זכינו לתמיכה רבה. לא קיבלנו הודעות פוגענית בכלל, ופתחנו אתר אינטרנט בו מעריצים שיתפו את הרגשות שלהם".

"טים היה אדם ישיר וישר", סיפר אביו של המוזיקאי המצליח. היה לו הומור עדין ותשוקה גדולה לטבע, לבעלי חיים ולצדק. אנחנו מאוד מתגעגעים אליו. נשלחו אלינו הודעות ממעריצים שאמרו שטים הציל את החיים שלהם. אני מאוד מקווה שקו הסיוע יעזור לאנשים".

 במצבי מצוקה, יש מי שמקשיב:
ער״ן - עזרה ראשונה נפשית - 1201
סה״ר - סיוע והקשבה ברשת- www.sahar.org.il
בשביל החיים - סיוע למשפחות שיקיריהן התאבדו: 03-7487771