בובי פארל, בוני אמ (צילום: Carlos Alvarez, GettyImages IL)
בובי פארל, בוני אם | צילום: Carlos Alvarez, GettyImages IL

בובי פארל, חבר להקת בוני אם (boney M) המיתולוגי נמצא מת בחדר המלון שלו בסנט פטרסבורג, רוסיה, בגיל 61, ביום שאחרי קונצרט שנתנה הלהקה הגרמנית בעיר. פארל לא ענה לקריאות השכמה שהופנו לחדר בבית המלון, אחרי שאמש, בסמוך להופעה ואחריה, התלונן על קשיי נשימה.

"הוא לא הרגיש טוב לפני ההופעה, וסבל מבעיות נשימה, אבל עלה להופיע בכל זאת", אמר סוכנו לסוכנות הידיעות "רויטרז". "גם אחרי ההופעה הוא התלונן על הרגשה לא טובה וסבל מקשיי נשימה". סיבת המוות הסופית של פארל לא נמסרה.

שורת להיטי דיסקו גדולים בשנות ה-70'

בובי פארל היה כאמור חבר בולט ההרכב הדיסקו המצליח בני אם, שכבש את אירופה בשנות השבעים עם שורת להיטי ענק כמו "סאני", "מא בייקר", "נהרות בבל", "דדי קול" וכמובן "רספוטין". להקת בוני אם, שהופיעה בארץ בשנים האחרונות במספר הזדמנויות, הופיעה בשנה האחרונה אף ברמאללה שברשות הפלסטינית.

בוני אם היא אחת מלהקות הדיסקו הקלאסיות אשר זכתה כאמור להצלחה מסחררת באירופה בשנות ה-70. ההרכב הוקם ב-1974 על ידי המפיק הגרמני פרנק פאריאן, שכתב והלחין את רוב השירים ואף ביצע חלק מהם. פארל הצטרף להרכב כשנה לאחר הקמתו כפרונטמן - רקדן, בעיקר, ומעין זמר מלווה לטריו הזמרות ליז מיטשל, מרסייה בארט ומייסי וויליאמס. תוך זמן קצר הפך פארל לאחד הפרצופים המזוהים ביותר עם ההרכב.

כוכבים באירופה, שינויי הרכב תכופים

הדיסקו המושקע, השמח והחושני של בוני אם השפיע רבות על מוסיקת הפופ כפי שאנו מכירים אותה היום. הלהקה הפכה לכוכב עולה באירופה והייתה אחת מהלהקות הפוריות ביותר בסוף שנות ה-70 ותחילת שנות ה-80, אך מעולם לא זכתה להצלחה גדולה בארה"ב, מולדת הדיסקו.

במהלך השנים חלו בהרכב של בוני אם שינויים תכופים. כל שינויי ההרכבים הביאו לכך שבשנת 97' היו קיימים כבר שלושה הרכבים שונים של בוני אם. הראשון, שהיה גם הרשמי, כלל את מיטשל, השני כלל את פארל והשלישי את וויליאמס ושיךלה בוניק, שהיתה חברה בהרכב המקורי ופרשה ממנו. אלבומיהם המשיכו להימכר יפה באירופה ומדי פעם יצא לאור אלבום אוסף נוסף שזכה להצלחה משמעותית, בעיקר בבריטניה.

>> הלהיטים שעשו את 2010