זה עשוי להיות הקאמבק הגדול בהיסטוריה של המוזיקה. לפני שמונה שנים הוא דרך בפעם האחרונה באולפן הקלטות, יותר מעשר שנים הוא לא החזיק הופעה לבד, אבל מקורבים לסופרסטאר מייקל ג'קסון אמרו שהוא מתכוון להכריז היום "הצהרה מיוחדת" - בה יודיע כנראה על חזרתו לסיבוב הופעות מיוחד.

בחודשים האחרונים נשמעו לא פעם ספקולציות על מצבו הכלכלי הרעוע של ג'קסון, שהופיע בפעם האחרונה ב-2006 בטקס פרסי המוזיקה בלונדון - הופעה שעוררה שמועות על מצבו, משום שהוא הצליח רק לדקלם כמה שורות משירו "we are the world". את השיר המפורסם הוא הקליט במקור עם כוכבים אחרים לפני 12 שנה.

בפעם האחרונה שדיברו בעולם על ההופעות והמוזיקה של ג'קסון הייתה ב-1996, אז העניק הכוכב 82 הופעות ב-58 ערים. האלבום האחרון שלו יצא ב-2001, ומאז אנו שומעים על ג'קסון בעיקר סביב האשמות להטרדה מינית של ילדים ועל בעיותיו הכלכליות.

מספר הופעות - במקום אחד

צפו בסיפורים המעניינים של 28.2 לאורך השנים (צילום: רויטרס, חדשות)
הקאמבק הגדול בהיסטוריה? | צילום: רויטרס, חדשות

ג'קסון יערוך כנראה סדרה של הופעות במקום אחד ולא סיור מקיף. היום המטרה שלו היא לשכנע את העולם שהוא עדיין יכול להחזיק כמה הופעות שלמות ולא לחזור בגמלוניות על תנועות שעשה לפני 20 שנה, ולכן הוא צפוי להופיע באחד האולמות המפורסמים בעולם: אולם ה-O2 בדרום מזרח לונדון, המקום בו הזמר פרינס הגיח לכמה לילות ב-2007. גם בריטני נתנה בו 8 הופעות ביוני האחרון. אין ספק, זו הזירה לכוכבים שמתכוונים לשוב לתשומת הלב העולמית, גם אם לזמן קצר.

למרות כל השמועות וההיסטריה, כדאי לזכור שג'קסון מחזיק בשיאים כמו האלבום הנמכר בעולם - "thriller", ועוד להיטים שהיו לציון דרך בהיסטוריה של הפופ ושל העולם. המעריצים כבר מחכים ללהיט הבא.

מייקל ג'קסון - תקציר החודשים האחרונים

לפני כארבעה חודשים דיווחנו כי מייקל ג'קסון מתכנן קאמבק בדמות אלבום חדש בו יהיה מעורב וויל.איי.אמ מה"בלאק אייד פיז" וכן סיבוב הופעות בינלאומי. אחר כך פורסם כי האלבום והקליפ "מותחן" של ג'קסון צפויים להפוך לשני מחזות זמר. תכנון זה נתקל בקשיים מכיוונו של הבמאי ג'ון לנדיס, שלו זכויות על הקליפ.

לאחרונה הסתבך ג'קסון עם נסיך בחריין, ממנו לווה כספים תמורת שותפות ברווחים עתידיים מקאמבק אפשרי. הנסיך הבחרייני תבע את ג'קסון על 7 מיליון דולר, כשבמקביל התברר שג'קסון הבטיח להקליט משיריו. לבסוף ניסו השניים להגיע לפשרה. ההסתבכות האחרונה של ג'קסון קשורה במוזיקאי אפריקני שתובע אותו ואת ריהאנה על כך שג'קסון אישר לה להשתמש בקטע מוזיקלי מאחד משיריו שנלקח מאותו מוזיקאי אפריקני, מבלי שקיבללכך אישור. (מערכת mako מוזיקה).