הקאמבק המוזיקלי המדובר ביותר של 2020 הוא ללא ספק זה של ליידי גאגא. הזמרת הכריזה לפני מספר חודשים על צאת אלבום הסולו השישי שלה, "Chromatica", איתו היא צפויה לחזור אל מחוזות הפופ, כ-7 שנים לאחר אלבומה "Artpop", ועד עכשיו היא שחררה מתוך הפרויקט החדש סינגל בודד בשם "Stupid Love".

בחודש שעבר נאלצה גאגא להתמודד עם מתקפה חריפה מצד מעריציה לאחר שהודיעה על דחיית מועד היציאה שנקבע עבור האלבום, זאת בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. מצב החירום הבריאותי הוביל למשבר חמור בתעשיית המוזיקה העולמית, מה שככל הנראה גרם לזמרת לחשוש מפגיעה בהצלחה של אלבום הקאמבק.

בפוסט שהעלתה אז, היא כתבה בין היתר: "זוהי תקופה עמוסה ומלחיצה עבור כולנו, ולמרות שאני מאמינה שאמנות היא אחד הדברים הכי חזקים שיכולים לשמח אותנו ולעזור לנו להחלים בתקופות שכאלה, לא מרגיש לי נכון להוציא את האלבום עם כל מה שקורה עכשיו סביב המשבר העולמי. אני יודעת שאתם מאוכזבים, אולי אפילו כועסים ועצובים".

View this post on Instagram

The journey continues. You can officially join me on #Chromatica on May 29. ⚔️

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga) on

אמש גאגא הפתיעה את 40 מיליון העוקבים שלה באינסטגרם עם פוסט נוסף, בו היא חשפה את התאריך החדש שנקבע עבור צאת האלבום - 29/5. לאותה הכרזה היא צירפה תמונה שלה שצולמה עבור קמפיין השיווק המסיבי של הפרויקט המצופה.

הידיעה המרגשת מגיעה ימים ספורים לאחר הטעות שפורסמה בחנות המוזיקה של אפל. מעריצים שניסו לרכוש את האלבום בקנייה המוקדמת דרך החנות הדיגיטלית נתקלו בהערה לפיה האלבום תוכנן לצאת בדצמבר. הדבר גרם לאכזבה רבה בקרב רבים מהמעריצים של גאגא, שציפו להאזין לאלבום החדש שלה לפני הקיץ. 

View this post on Instagram

#Chromatica ⚔️ 2020

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga) on

בגרסתו המקורית, האלבום החדש של גאגא יכלול 16 שירים חדשים, וברשימה המלאה שפורסמה לפני מספר שבועות, ניתן לראות שהזמרת משתפת פעולה באלבום עם אריאנה גרנדה, אלטון ג'ון והרכב הקיי-פופ המצליח בלאק-פינק. במהדורת הדלוקס של האלבום, כך על פי הדיווחים, יופיעו שלוש רצועות נוספות.