פסיי ואובמה (צילום: dailymail.co.uk)
אובמה סטייל. הנשיא אובמה לוחץ את ידו של הראפר הקוריאני שקרא בעבר להרוג אמריקנים | צילום: dailymail.co.uk

איזה סוף שבוע עבר על Psy הראפר הקוריאני פארק ג'יי-סאנג שהלהיט שלו "גאנגם סטייל" מחזיק בשיא הצפיות העולמי ביו טיוב. ביום שישי נחשף עברו של פסיי בן ה-34 כמי שקרא לפני כעשר שנים להרוג "אמריקנים מזויינים" שלדבריו עינו עיראקים בזמן המלחמה בעיראק. "הרגו אותם באופן איטי וכואב", הוא שר אז, מה שפגע במעריצים אמריקנים רבים שלו.

הקוריאני, שהלהיט הענק "גאנגם סטייל" צפוי להכניס לו כ-8 מליון דולר עד סוף השנה הבין את גודל המשבר ומיהר לפרסם התנצלות. אבל ההתנצלות הזו לא הספיקה לאמריקנים שנפגעו מאוד מחשיפת עברו הבעייתי וקראו להוציא אותו מסדר ההופעות של אירוע הצדקה השנתי "חג מולד בוושינגטון" שמתקיים בחסות הבית הלבן ומגייס כספים עבור המרכז הרפואי הלאומי לילדים.

אבל קריאות אלה נותרו ללא מענה ו-Psy הוזמן אחר כבוד להשתתף באירוע שהתקיים אמש הנחיית קונאן או'בראיין. הוא ביצע את ה"גאנגם סטייל" המוכר כולל תנועות הריקוג הכה מזוהות עם הלהיט. אולם הרגע הדרמטי התרחש כאשר זכה Psy להתכבד בלחיצת יד מהנשיא ברק אובמה. המפגש בין הנשיא האמריקני למוזיקאי שהטיף להרג אמריקנים עורר זעם רב והפך לשיחת היום באמריקה. כמה מקטרגים מיהרו לצייץ בטוויטר אודות המחווה שעושה הנשיא למי ששונא אמריקנים.

משתתפים נוספים באירוע הצדקה היו הזמרות דיאנה רוס, דמי לובאטו, סקוטי מק'ריי זוכה "אמריקן איידול" ומגאן הילטי מהסדרה "סמאש". הנשיא אובמה אמר שהאירוע החגיגי הוא הזדמנות עבורו ועבור בני משפחתו לספוג מרוח החג, להפיץ שמחה ולשיר עם זמרים ששרים יותר טוב ממנו.

לפני שהחלו החגיגות העניק אובמה יחד עם אשתו מישל ובנותיו סשה ומליה סלסלה עם ספרים ארבעה ילדים שהיו בעבר מטופלים במרכז הרפואי כשהם מחופשים לגמדים.