אחרי שפצע מעריצה בפרצוף: אקסל רוז מפסיק מסורת של שלושים שנה. בכל סיום הופעה של גאנז אנד רוזס רוז סולן הלהקה הוותיקה זורק את המיקרופון שלו לקהל, אלא שבמופע שנערך באוסטרליה בשלישי האחרון, הוא פגע למעריצה ישירות בפנים - רבקה האווי יצאה מההופעה עם פנס בעין, שטפי דם וחבלות.

"הייתי באזור היהלום", אמרה האווי שנפגעה מהזריקה. "אז זה לא אפילו שהייתי ישר מקדימה. זה היה השיר האחרון במופע, Take Me Down To Paradise City". במוח שלי חשבתי שאומיגאד, הפנים שלי נבלעות. מה אם זה היה זז כמה סנטימטרים ימינה או שמאלה? יכולתי לאבד עין. מה אם זה היה פוגע לי בפה והייתי שוברת שיניים? אם הראש שלי היה מסתובב וזה היה פוגע ברקה, במפרקת, זה יכול היה להרוג אותי", סיפרה לתקשורת האמריקאית.

הזמר ושאר הלהקה עודכנו במקרה בשישי האחרון, ורוז שחרר הצהרה ברשתות: "הובא לידיעתי שאחת המעריצות שלנו נפגעה באחת ההופעות שלנו כי ככל הנראה היא נפגעה מהמיקרופון שזרקתי בסוף המופע, כפי שאני עושה כמיטב המסורת וזורק אותו למעריצים. כמובן שאנחנו לא רוצים שאף אחד ייפגע בכל דרך שהיא באף אחת מההופעות שלנו, בשום מקום".

הוא המשיך: "המסורת במסגרתה אני זורק את המיקרופון לקהל כבר במשך 30 שנה תמיד הרגישה משהו שהמעריצים מכירים ורוצים בה, הם רוצים מאוד לתפוס את המיקרופון", אמר. "כמובן שאנחנו רוצים שכולם יהיו בטוחים ולכן מעתה והלאה נימנע מלזרוק את המיקרופון למעריצים שלנו במהלך הופעות. לצערי יש כאלה שבחרו מסיבותיהם שלהם להתייחס לעניין הזה ולדיווחים בצורה שלילית ולא אחראית שרחוקה מאוד מהמציאות. אנחנו מקווים שהציבור וכמובן הקהל שלנו יבינו שלפעמים דבר כזה פשוט קורה. תודה לכולם על ההבנה".

יש לציין שתגובות המעריצים לאירוע היו חלוקות, ותגובה אחת משכה במיוחד את העין. במסגרת הסרטונים שרצו מהתקרית, מעריצה אחת תייגה את הסולן בסרטון בו המיקרופון אכן נראה פוגע במשהו, אך לא ברור אם זה על אישה או על הרצפה. לאחר הפגיעה, גבר אחר נראה תופס את המיקרופון וקופץ בשמחה אחרי שהוא תפס אותו. על הסרטון הזה המעריצה הוסיפה: "יקירי, בבקשה תראה את זה! זו לא הייתה אשמתך, האישה הזו פשוט רוצה להשיג כמה דקות של תהילה ופרסום בזכותך. תמשיך לזרוק את המיקרופון, זה החלום שלי לתפוס אותו יום אחד, אוהבת אותך".