אקסל רוז (צילום: Evan Agostini, GettyImages IL)
You could be ours | צילום: Evan Agostini, GettyImages IL

האם גאנז נ' רוזס אכן יצאו לסיבוב הופעות עולמי לקידום אלבומם האחרון "דמוקרטיה סינית", במהלכו הם אמורים להגיע לישראל, או שאקסל רוז התימהוני חזר לסורו?

אתר Yahoomusic מפרסם השבוע מאמר תחת הכותרת: "האם אקסל איבד את שפיותו?", ובין השאר נטען כי כוכב הרוק בן ה 47, שנדרש ל 15 שנים להשלים את הקלטות האלבום "דמוקרטיה סינית", פיטר במהלך החודש החולף לא פחות משלוש פעמים את מנהלו האישי אירווינג אזוף.

במקביל פרסם העיתון ניו יורק דיילי ניוז ידיעה לפיה רוז מסרב בתוקף לדרישתו של אזוף לקדם את "דמוקרטיה סינית" בסיבוב הופעות עולמי. "הוא מסתגר כבר חודשים בביתו ומסרב לצאת", מצוטט מקורב לרוז, "אין לו שום עניין להמשיך לקדם את האלבום".

סירובו של אקסל רוז לקדם את האלבום עלה עד כה ביוקר לגאנז נ' רוזס. למרות ההתלהבות העולמית עם יציאתו נחשב האלבום "דמוקרטיה סינית" לכישלון מסחרי, לא מעט בגלל שרוז סירב להיחשף בראיונות והופעות בתוכניות אירוח ו/או הוצאת סינגלים וצילומי קליפים.

דוברו הרשמי של אירווינג אזוף פרסם הכחשה לטענות, בה נאמר: "אנחנו בקשר שוטף עם אקסל, ומתכוונים להמשיך ולתמוך בו ובכל פרויקט עתידי של 'גאנז אנד רוז'ס'".

כאמור, אקסל רוז סרב להתראיין עם צאת "דמוקרטיה סינית" ואירווינג אזוף היה בין אלו שניסו לקדם בשמו את האלבום, הנחשב לאחת ההפקות היקרות בהיסטוריה של הרוק'נרול. בראיון שהעניק למגזין "רולינג סטון" לפני כמה חודשים אומר אזוף על רוז: "הוא בחר בחיים שקטים, מחוץ לאור הזרקורים, במשך 15 שנים. אנשים חושבים שהם מכירים אותו אבל הם לא.

"ביסודו הוא איש טוב, ולעתים קרובות לא מובן. הוא מקצוען חסר פשרות, העובד קשה לשמר סטנדרטים גבוהים של יצירתיות. יש לנו תוכניות מרגשות לגאנז אנד רוז'ס לשנה הקרובה, ונחשוף אותן בקרוב".