טקס פרסי ה-VMA (פרסי הווידאו של MTV) יתקיים השנה ב-26 באוגוסט בניו ג׳רזי ויכלול הופעות של כמה מהאמנים הגדולים שפעלו בשנה האחרונה. אמש נחשפה רשימת המועמדים לפרסים השונים שיחולקו במהלך האירוע, ונראה שלא כולם מרוצים מהבחירות.

פרסום רשימת המועמדים, שלווה בחשיפה של קטגוריה חדשה - ״הקיי-פופ הטוב ביותר״, גרר ביקורות חריפות מצד מעריצים של הרכב הבנים המצליח BTS. בין היתר הם טוענים שלמרות ההישגים המרשימים של הלהקה בשנה האחרונה (נתוני מכירות, צפיות והשמעות המתעלים על אלה של רוב המועמדים האחרים), הם לא זכו לייצוג הולם ונכנסו רק ל-4 קטגוריות, ביניהן ״בימוי הארט הטוב ביותר״, ״הכוריאוגרפיה הטובה ביותר״ ו״שיתוף הפעולה הטובה ביותר״.

בנוסף, מאות גולשים העלו פוסטים זועמים בהם מואשמים חברי הוועדה של MTV בגזענות בעקבות ההפרדה שכביכול נעשתה לשירי הקיי-פופ משאר הז׳אנרים עם הקטגוריה החדשה. לפי אותן טענות, הקטגוריה מבדילה את שירי הקיי-פופ משאר שירי פופ ומובילה לכך שלהיטים של אמני קיי-פופ לא יכנסו לקטגוריות הגדולות והכלליות של הטקס (״שיר השנה״, ״קליפ השנה״ וכו׳).

את מספר המועמדויות הגבוה ביותר קיבלו אריאנה גרנדה וטיילור סוויפט, שנכנסו ל-10 קטגוריות כל אחת. מיד אחריהן נמצאת בילי אייליש, שזכתה השנה לפריצה הגדולה שלה ומתחרה ב-9 קטגוריות שונות. עוד בולטים ברשימה הם הראפר ליל נאס X והזמר (ואביה של מיילי) בילי ריי סיירוס, שאחראים ללהיט הקאנטרי-טראפ ״Old Town Road”. ליל נאס X מועמד ל-8 פרסים השנה, בעוד שבילי ריי נכנס ל-7 קטגוריות בזכות שיתוף הפעולה המדובר.