אין תמונה
כאילו לא עברו 15 שנה. מטאליקה VS. גאנז נ' רוזס

גאנז נ' רוזס פתחו היום את עמוד המיי ספייס שלהם להאזנה לאלבום החדש "דמוקרטיה סינית", התחברו והאזינו, לפני שהבוקר יעלה בארה"ב וההאזנה תיסגר.

במקביל, נראה כי גם היריבות מפעם בין מטאליקה לגאנז נ' רוזס עושה קאמבק,  כפי שצפינו כאן ב mako מוזיקה רק לפני חודש. בראיון שהעניק השבוע טוען ג'יימס הטפילד, סולן מטאליקה, שהוא לא "עוצר את נשימתו" בצפייה ל"דמוקרטיה סינית", האלבום החדש של גאנז נ' רוזס. "ארצה לשמוע את האלבום כשיזדמן לי, אבל לא אאבד שעות שינה עד שזה יקרה", מוסיף הטפילד, "מה שכן, אם חשבתי שלנו לוקח הרבה זמן לסיים אלבום, אקסל הראה לנו מה זה איחור. ,אבל זה לא אמור להפתיע מישהו. האיש תמיד מגיע באיחור, בעיקר להופעות. אבל הוא סולן טוב, יאמר לזכותו. הוא אקסצנטרי, אבל תראו לי אמן שהוא לא כזה. אמן המנסה להתנהג כאילו הוא סתם בחור רגיל הוא או שקרן או מתחזה".

כן כן, הם כבר מבוגרים ואחראים, אך מתברר שיריבויות ישנות לא חולפות מהעולם בקלות. התחרות רבת השנים בין שתי מפלצות הרוק הכבד מטאליקה וגאנז נ' רוז'ס, הובילה לכך שבשיא תהילתם בתחילת הניינטיז הלכו שתי הלהקות ראש בראש, בלהט שלא היה מבייש את מעריצי תיסלם ובנזין המקומיים. אמנם שתי הלהקות אפילו הופיעו יחד בכמה פסטיבלים גדולים והצטלמו יחד לפרויקטים של MTV, אבל פוזות הסחבקים מול המצלמות לא עשו רושם על אף אחד.

ואז, כידוע, נפוצו חברי גאנז נ' רוז'ס לכל עבר ואקסל רוז הקים להקה חדשה ובמשך 14 שנים טרח על הקלטות "דמוקרטיה סינית", האלבום שיוצא השבוע ומעורר עניין חסר תקדים בקרב חובבי הז'אנר. גם מטאליקה, מצידם, מתהדרים בהצלחת אלבומם החדש הנחשב לאחד הטובים בקריירה הארוכה שלהם. עכשיו, מסתבר, חוזרת ומתחממת היריבות בין שתי הלהקות. ובמילים אחרות: אקסל, עכשיו תורך.