ג'יי זי הוא אחד הראפרים המוערכים ביותר של כל הזמנים: כזה שנכנס לרשימות "הראפרים הטובים אי פעם", מישהו שגם מעריצי ראפ חובבים וגם מבקרים וותיקים מסתכלים עליו כמוזיקאי ענק בעל כישרון רב, כזה שגם מפיק להיטים וגם מייצר ביקורת חברתית מעמיקה בשיריו. אם תשאלו את הראפר 50 סנט, לעומת זאת, הוא יגיד לכם שג'יי זי זכה להערכה לא בגלל הכישרון שלו, אלא בעיקר בגלל הנישואין שלו לביונסה.

בראיון למגזין ההיפ-הופ XXL טען 50 סנט כי ההערכה מצד טקסי הפרסים לא חשובה לו: "זה בסדר שלא נותנים לי פרסים. אפילו הקריירה של ג'יי זי, אתה מסתכל ואתה יכול להגיד שהחיבור לביונסה היה מתי שהוא התחיל לקבל את ה-16-17 פרסי גראמי שיש לו עכשיו. ולפני כן הוא קיבל רק אחד. זה הגיע עם החיבור לביונסה", טען.

גם אם אתם לא מסכימים עם האבחנה של 50 סנט לגבי הקשר לביונסה, כרונולוגית הוא צודק: ג'יי זי זכה ב-24 פרסי גראמי (ולא 17 כפי שטוען פיפטי), אבל רק אחד מהם, ב-1999, התקבל לפני הזוגיות והנישואין לביונסה. "לילדים שלהם כבר יש גראמי, והם אפילו לא שרים עדיין", המשיך פיפטי. בלו אייבי, בתם הבכורה של ג'יי זי וביונסה, אכן זכתה בגראמי בגיל 9, מה שהפך אותה לזוכת הפרס הצעירה בהיסטוריה. "הם נותנים להם את הפרסים האלה כדי לוודא שהם יבואו לגראמיז", הוא טען.