טקסי פרסי הבילבורד לשנת 2014 שנערך אמש היה הערב הגדול של מספר אמנים מצומצם, שהוכיחו השנה שליטה כמעט עליונה בז'אנרים שלהם. ג'סטין טימברלייק הוא המנצח הגדול עם פרסי האמן, האמן-גבר והאלבום של השנה, כמו גם אמן מצעד האלבומים, אמן הרדיו, אמן האר אנד בי, ואלבום האר אנד בי. סך הכל שבע זכיות לכוכב שינחת כאן בשבוע הבא בפארק הירקון להופעה היסטורית. ואם א היו מסירים השנה מהטקס את קטגוריות הפופ, יש מצב שגם בהן הוא היה זוכה.

טימברלייק הרוויח בעקיפין גם מהמופע המדהים של מייקל ג'קסון המנוח כהולוגרמה, לאור העובדה שהוא מככב באלבום החדש שלו "Xscape" בדואט עם הלהיט הגדול ביותר. אגב, השיר שג'קסון "ביצע" על הבמה הוא שיר אחר מאותו אלבום "Slave to the Rhythm", הופעה שהותירה הלילה את העולם בהלם, ומזכירה את הופעת ההולוגרמה של טופאק שאקור לפני שנתיים.

עוד מנצחים בטקס הזה הם כמובן חברי להקת "אימג'ן דראגונז", שגרפו כמעט כל פרס אפשרי בקטגוריות הרוק והלהקות, והשאירו אבק למתחרים. רשימת הפרסים בה זכו ה"דרקונים" כוללת את "הרכב השנה", אמן מצעד הסינגלים, אמן הרוק, שיר הסטרימינג ואלבום הרוק. 5 פרסים. שאפו להם. רק בקטגוריית רוק אחת "אימג'ן דראגונז" נכנעו. לורד לקחה את "שיר הרוק" עם "Royals" והיא הזוכה השלישית הגדולה של הטקס, עם זכיה ב"האמן החדש".

כל אלה שלעגו במהלך השנה האחרונה לרובין ת'יק ומיילי סיירוס - יכולים ללכת לחפש. ת'יק, יחד עם טיאיי ופארל וויליאמס, הוא המנצח הגדול בקטגוריות השירים. "Blurred Lines", למרות שהוא שיר שלכאורה "גנוב" ממרווין גיי, זכה ב"שיר הטוב של המצעד", השיר הדגיטלי ו"להיט הרדיו". מיילי סיירוס אמנם הפסידה את אמנית השנה לקייטי פרי, אבל זכתה ב"קליפ השנה" על "Wrecking Ball" ו"באמן הסטרימינג"

קייטי פרי היא גם "האמן הדיגיטלי", מה שסלל את דרכה להיות "אמנית השנה" ולגבור על המתחרות הכבדות ביונסה, ריהאנה, לורד ומיילי. ביונסה יכולה לרשום לעצמה אכזבה, אחרי שהפסידה את פרסי "אלבום השנה" ו"אלבום האר אנד בי" לטימברלייק, ואת "אמן ההופעות" לבון ג'ובי.

ג'ניפר לופז זכתה בפרס ה"אייקון" הדי יוקרתי. ג'סטין ביבר, עם כל השיט שהולך איתו בשנה האחרונה, שכה ב"אמן הרשתות החברתיות". אמינם בראפ, לוק בראיין בקאנטרי ומארק אנתוני בלטיני השלימו זכיות מקבילות כאמני השנה עם אלבומי השנה. אביצ'י (שיר הדאנס) התחלק עם דאפט פאנק (אמן, אלבום) בענף הכי צומח בשוק האמריקני בשנה האחרונה, ה-EDM.

לורד בטקס פרסי הבילבורד 2014 (צילום: Ethan Miller, GettyImages IL)
מפחידה קצת. לורד בטקס פרסי הבילבורד 2014 | צילום: Ethan Miller, GettyImages IL

הזוכים בקטגוריות האמנים

האמן הטוב ביותר: ג'סטין טימברלייק. האמן החדש הטוב ביותר: לורד. האמן-גבר הטוב ביותר: ג'סטין טימברלייק. האמנית-אישה הטובה ביותר: קייטי פרי. ההרכב הטוב ביותר: אימג'ן דראגונז.

אמן מצעד 100 הלהיטים הטוב ביותר: אימג'ן דראגונז. אמן מצעד 200 האלבומים הטוב ביותר: ג'סטין טימברלייק. אמן ההופעות הטוב ביותר: בון ג'ובי.

האמן הדיגיטלי הטוב ביותר: קייטי פרי. אמן הרדיו הטוב ביותר: ג'סטין טימברלייק. האמן הרשתות החברתיות הטוב ביותר: ג'סטין ביבר. אמן הסטרימינג הטוב ביותר: מיילי סיירוס.

אמן ה-R&B הטוב ביותר: ג'סטין טימברלייק. אמן הראפ הטוב ביותר: אמינם. אמן הדאנס הטוב ביותר: דאפט פאנק. אמן הרוק הטוב ביותר:  אימג'ן דראגונז. אמן הקאנטרי הטוב ביותר: לוק בראיין. האמן הלטיני הטוב ביותר: מארק אנתוני.

קייטי פרי בטקס פרסי הבילבורד 2014 (צילום: Ethan Miller, GettyImages IL)
ירוק זה הכי אני. קייטי פרי, זוכת פרס "אמנית השנה", בהופעה דרך הלוויין | צילום: Ethan Miller, GettyImages IL

 הזוכים בקטגוריות השירים

השיר הטוב ביותר (של מצעד ה-100): "Blurred Lines" - רובין ת'יק, טי. איי. ופארל וויליאמס.
השיר הדיגיטלי הטוב ביותר: "Blurred Lines" - רובין ת'יק, טי. איי. ופארל וויליאמס.
להיט הרדיו הטוב ביותר: "Blurred Lines" - רובין ת'יק, טי. איי. ופארל וויליאמס.
שיר הסטרימינג (אודיו) הטוב ביותר: "Radioactive" - אימג'ן דראגונז.
שיר הסטרימינג (וידיאו) הטוב ביותר: "Wrecking Ball" - מיילי סיירוס.
שיר האר אנד בי הטוב ביותר: "Blurred Lines" - רובין ת'יק, טי. איי. ופארל וויליאמס.
שיר הראפ הטוב ביותר: "Can’t Hold Us" - מקלאמור וראיין לואיס עם ריי דלטון.
שיר הרוק הטוב ביותר: "Royals" - לורד.
שיר הדאנס הטוב ביותר: "Wake Me Up" - אביצ'י.
שיר הקאנטרי הטוב ביותר: "Cruise" של Florida Georgia Line עם נלי.

מיילי סיירוס בטקס פרסי הבילבורד 2014 (צילום: Ethan Miller, GettyImages IL)
מיילי בשמי הלוויינים. סיירוס שרה ביטלס בהופעה מרחוק | צילום: Ethan Miller, GettyImages IL

הזוכים בקטגוריות האלבומים

האלבום הטוב ביותר (של מצעד ה-200): "The 20/20 Experience" - ג'סטין טימברלייק.
אלבום ה-R&B הטוב ביותר: "The 20/20 Experience" - ג'סטין טימברלייק.
אלבום הרוק הטוב ביותר: "Night Visions" - אימג'ן דראגונז.
אלבום הדאנס הטוב ביותר: "Random Access Memories" - דאפט פאנק.
אלבום הראפ הטוב ביותר:  "The Marshall Mathers LP 2" - אמינם.
אלבום הקאנטרי הטוב ביותר: "Crash My Party" - לוק בראיין.

 

ההופעות הבולטות בטקס:

למרות שג'סטין טימבלייק כידוע נמצא באירופה ולא הופיע על הבמה, גם בגזרת ההופעות של טקס פרסי ה"בילבורד" נרשמו השנה יציאות מעניינות. למשל, מיילי סיירוס והפליימינג ליפס" כיסו בהופעה דרך לוויין את "Lucy In The Sky With Diamonds" הקלאסי של הביטלס מהאלבום "סרג'נט פפר" משנת 1967 (וכל מעריצי הביטלס יגידו שג'ון לנון מתהפך בקברו וכו' - שיגידו).

קייטי פרי עלתה בלוויין אף היא עם "Birthday". לורד היתה נהדרת ב-"Tennis Court". אימג'ן דראגונז הראו למה מגיעים להם כל הפרסים האלה עם "Tiptoe". שאקירה ויתרה על המנון המונדיאל והלכה על "Empire", אבל הקהל האמריקני לא נמלט מאימת הכדורגל (לא הספורט הכי חביב עליו) וזכה לקבל את פיטבול עם ג'ניפר לופז ואת ריקי מרטין בברזילרות הדביקות שלהם.

ג'ניפר לופז, זוכת פרס האייקון, התכבדה בביצוע ל-"First Love". רובין ת'יק ניסה לשבור לבבות עם "Get Her Back" וג'ון לגנד הצליח במשימה עם "All Of Me". ג'ייסון דרולו עם סנופ דוג ו-2 צ'יינז נתנו בראש עם הקטע שלקוח מהבלקן ביט בוקס.

מיילי סיירוס והפליימינג ליפס -  Lucy In The Sky With Diamonds


קייטי פרי - Birthday


לורד -  Tennis Court


אימג'ן דראגונז -  "Tiptoe"

ג'ניפר לופז - First Love

שאקירה - Empire


פיטבול עם ג'ניפר לופז וקלאודיה ליט בשיר המונדיאל


ריקי מרטין - Vida

רובין ת'יק - Get Her Back

ג'ון לג'נד -  All Of Me

ג'ייסון דרולו עם סנופ דוג ו-2 צ'יינז - "Wiggle", "Talk Dirty"

אריאנה גראנדה עם איגי אזילה ושריל אקס סי אקס - "Fancy", "Problem"


וואן ריפבליק - Counting Stars


Florida Georgia Line עם לוק בראיין -"This Is How We Roll"

קארי אנדרווד ומירנדה למברט - "Somethin' Bad"