איסט 17 הייתה אחת מלהקות הבנים הפופולאריות בעולם בתחילת שנות ה-90, טרום עידן בקסטריט בויז וווסטלייף, כשרק היא ו-Take That היו בשטח. 

בשיאה, הגיעה הלקה להופעה בישראל בפסטיבל רוק בים האדום, זכתה בתואר להקת השנה של ישראל ב-1994 וגם הייתה אחראית על שיר השנה של רשת ג' בשנת 1992 (House of Love).

הלקה הייתה מורכבת מארבעה חברים- שניים היו על תקן רקדנים וקולות רקע, ושניים היו הלב הפועם של הלהקה בכל מה שקשור לשירה וכתיבת והלחנת השירים. אחד מהם הוא בריאן הארווי, שבשנת 1997 פוטר מהלהקה בקול רעש גדול בגלל שימוש בסמים.

מאז, למרות ניסיונות איחוד רבים וקריירת סולו שכשלה, הכוכב לשעבר מעביר את זמנו בעיקר בין בתי מעצר למוסדות לבריאות הנפש. 

השיא היה לפני כחודש כאשר שידר ברשת סרטון בו הוא מאיים לפגוע בעצמו. עקב כך, הזמר בן ה-44 נכנס למוסד רפואי ובמשך שבועות העלה משם סרטונים שלו, בהם הוא מספר על תהליך השיקום שהוא עובר ועל הקשיים הכלכליים והנפשיים איתם התמודד מאז שהפסיק להיות חלק מההרכב.

אמש בריאן שיתף דרך עמוד היוטיוב שלו סרטון נוסף בו הוא נעצר מחוץ לביתו שבוולת'אמסטו, בצפון לונדון. בקטע הווידאו המדובר ניתן לצפות בבריאן מתלונן בפני השוטרים על כאבים שנגרמים לו בגלל האזיקים. בין היתר, הוא אומר שם: "האזיקים האלה מכאיבים לי, הם הדוקים מדי. זה חותך אותי עד העצם".

אתרים באנגליה טוענים שהסרטון מתעד את המעצר המפורסם של הזמר, שהתרחש לפני כחודש, אך מקורות אחרים מדווחים שהווידאו צולם אמש ושהזמר נעצר פעם נוספת על ידי כוחות המשטרה. בריאן טרם חשף פרטים נוספים על הסרטון או התייחס לתגובות הרבות שהגיעו בעקבותיו.

בערוץ היוטיוב שלו מרבה בריאן לצאת כנגד שלטונות החוק בלונדון ולא חוסך את דעתו גם על חבריו מהלהקה לשעבר וימי התהילה, אליהם הוא ממש לא מתגעגע לדבריו. אחד הסרטונים הפופולאריים שהעלה לחשבון היוטיוב הפופולארי שלו, היה סרטון בו השמיד את אלבום הפלטינה שקיבל על הלהיט הגדול ביותר של איסט 17- Stay Another Day, שמכר למעלה ממיליון עותקים בבריטניה.