בתחילת החודש טום ג'ונס ביטל באופן מפתיע את סיבוב ההופעות שלו בארצות הברית, בעוד הסיבה שניתנה למעריצים היא "עצה רפואית שקיבל מרופאיו". הדיווחים האחרונים חשפו שטום ג'ונס סובל ממחלה מסוכנת, והוא לא מוכן לדבר עליה. הזמר התנצל על הביטול המפתיע ברשתות החברתיות והבטיח שיחזור להופיע במהלך 2018. בעוד המעריצים היו בטוחים שאין באמת סיבה לדאגה, החברים של ג'ונס בן ה-77 גילו בסוף השבוע את חששותיהם לגבי בריאותו וחלקם אפילו חושבים שאלה הם יומיו האחרונים.

מקורב לג'ונס סיפר על מצבו הרפואי: "הוא עבר גהינום בשנתיים האחרונות. החברים מתפללים שלא ירים ידיים ויכנע למחלה". מעבר לכאבים הפיזיים, מה שעוד פוגע בג'ונס ומשפיע על מצבו הוא ככל הנראה מותה של אשתו לינדה. למרות ההאשמות הרבות על בגידות של ג'ונס, היא נשארה איתו במשך 59 שנים, עד לכתה בשנה שעברה.

ביוני האחרון טום עלה להופיע בהיכל מנורה מבטחים, כשהוא פותח פה את סיבוב ההופעות העולמי שלו. זה קרה למרות הניסיונות הרבים של אירגוני חרם על ישראל לעצור אותו מלהגיע. במקביל להופעות והפסטיבלים, הוא מככב כבר חמש שנים כמנטור של דה וויס בריטניה, עוד מתחילת שידורי הסדרה ב-2012.